Tokio 2020: Polscy wioślarze bez sukcesów w kwalifikacjach w Lucernie

Inne
Tokio 2020: Polscy wioślarze bez sukcesów w kwalifikacjach w Lucernie
fot. PAP
Zawody w Szwajcarii były ostatnią szansą biało-czerwonych na wywalczenie prawa startu w Japonii.

Polskim wioślarzom nie udało się awansować na igrzyska w Tokio z regat kwalifikacyjnych w Lucernie. Wcześniej awans na zawody olimpijskie wywalczyło sześć biało-czerwonych osad.

W niedzielę do finałów rywalizacji w Szwajcarii biało-czerwoni dostali się w komplecie: skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk, Łukasz Posyłajka i Damian Józefowicz w dwójce bez sternika oraz dwójka podwójna wagi lekkiej Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Waldemar Łakomy: Planujemy zgrupowanie w Meksyku przed igrzyskami w Tokio

 

W decydującym wyścigu Węgrzycki-Szymczyk zajął trzecie miejsce - 7.03,46. Awans na igrzyska zdobyli: Rosjanin Aleksander Wiasowkin (6.56,90) i Kanadyjczyk Trevor Jones (7.01,48).

 

Deresz i Stelmaszyk uplasowały się na piątej pozycji - 7.14,61, a wygrały Amerykanki Molly Reckford i Michelle Sechser - 7.06,62. Kwalifikację wywalczyły trzy osady.

 

W igrzyskach zabraknie także duetu Posyłajka - Józefowicz, którzy zajęli szóstą lokatę - 7.04,70. Najlepsi byli Holendrzy Nicolas van Sprang i Guillaume Krommenhoek - 6.38,60.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Polacy w komplecie w finałach regat kwalifikacyjnych w Lucernie

 

Zawody w Szwajcarii były ostatnią szansą biało-czerwonych na wywalczenie prawa startu w Japonii.

 

Pierwotnie finały regat kwalifikacyjnych miały odbyć się w poniedziałek, ale organizatorzy przyspieszyli rywalizację ze względu na niekorzystne prognozy pogody.

 

W igrzyskach Tokio 2021 wystąpi sześć polskich załóg. Wcześniej, na mistrzostwach świata w Linzu w 2019 roku, awans wywalczyli: dwójka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sterniczki, czwórka bez sternika i czwórka podwójna mężczyzn.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie