EURO 2020: Kalendarz reprezentacji Polski przed turniejem

Piłka nożna
EURO 2020: Kalendarz reprezentacji Polski przed turniejem
fot. PAP
Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski.

Ogłoszenie w poniedziałek przez trenera Paulo Sousę 26-osobowej kadry na mistrzostwa Europy rozpoczęło oficjalnie przygotowania polskich piłkarzy do startującego 11 czerwca turnieju. Biało-czerwoni mają zaplanowane w tym czasie dwa mecze towarzyskie i jedno zgrupowanie.

Największa w Europie piłkarska impreza z udziałem drużyn narodowych miała zostać rozegrana w 12 miastach z 12 krajów w 2020 roku, lecz z powodu pandemii COVID-19 została przełożona o rok. Wiadomo już, że odbędzie się w 11 miastach.

 

Prawo współorganizacji turnieju, z powodu braku gwarancji dotyczących wpuszczenia przynajmniej części kibiców na trybuny, straciły ważne dla polskich piłkarzy Dublin i Bilbao, przy czym drugie z tych miast zostało zastąpione przez Sewillę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Krzysztof Piątek nie zagra na Euro!

 

Pod koniec kwietnia UEFA postanowiła, że reprezentacja Polski zagra dwa mecze fazy grupowej - 14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją - w Sankt Petersburgu, natomiast z Hiszpanią zmierzy się 19 czerwca w Sewilli.

 

Kadra Sousy miała pierwotnie zamieszkać w ośrodku w Portmarnock pod Dublinem, z uwagi na planowane dwa mecze w stolicy Irlandii. Wobec zmiany decyzji UEFA ws. miast-gospodarzy ta baza stała się nieaktualna. W tej sytuacji PZPN wybrał obiekt Sopot Marriott Resort&Spa.

 

W hotelu w Sopocie polscy piłkarze zameldują się 9 czerwca. Wcześniej - od 24 maja aż do przyjazdu do swojej turniejowej bazy - będą przygotować się w wielkopolskiej Opalenicy.

 

Przed turniejem rozegrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

 

Z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała, że kadry 24 uczestników ME będą liczniejsze niż dotychczas. Trenerzy mogą powołać 26 piłkarzy (w przeszłości 23), przy czym w kadrze meczowej na dane spotkanie można zgłosić 23 graczy.

 

 

Ostateczny skład należy podać do 1 czerwca - do końca dnia. W przypadku kontuzji w trakcie mistrzostw Europy jednego z trzech bramkarzy będzie możliwość powołania dodatkowego golkipera.

 

Inauguracja turnieju nastąpi 11 czerwca w Rzymie, gdy w spotkaniu grupy A Włochy zmierzą się z Turcją. Półfinały i finał (w ME nie ma meczu o trzecie miejsce) zaplanowano na 11 lipca w Londynie.

 

Kluczowe daty reprezentacji Polski związane z ME 2021:

 

23 maja - zakończenie rozgrywek w czołowych ligach Europy
24 maja - 8 czerwca – obóz przygotowawczy w Opalenicy
1 czerwca - ostatni dzień na zgłoszenie kadry na ME 2021
1 czerwca - mecz towarzyski z Rosją we Wrocławiu
8 czerwca - mecz towarzyski z Islandią w Poznaniu
9 czerwca - zakwaterowanie w bazie turniejowej w Sopocie
11 czerwca - inauguracja ME 2021 (mecz Turcja - Włochy w Rzymie)
14 czerwca - mecz ME 2021 ze Słowacją w grupie E (Sankt Petersburg)
19 czerwca - mecz ME 2021 z Hiszpanią w grupie E (Sevilla)
23 czerwca - mecz ME 2021 ze Szwecją w grupie E (Sankt Petersburg)
11 lipca - finał ME 2021 (w Londynie)

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie