EURO 2020: Kamil Grosicki poza kadrą! Paulo Sousa uzasadnia decyzję

Piłka nożna
EURO 2020: Kamil Grosicki poza kadrą! Paulo Sousa uzasadnia decyzję
fot. Cyfrasport
Kamil Grosicki tylko w rezerwie. To zaskakująca decyzja selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski

Kamil Grosicki nie znalazł się w gronie 26 piłkarzy powołanych na turniej EURO 2020. Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa po ogłoszeniu nazwisk wybrańców uzasadniał swoja decyzję. O największe zaskoczenie, czyli właśnie brak Grosickiego, który znalazł się jedynie na liście rezerwowej, trenera zapytał dziennikarz Polsatu Sport Marcin Feddek. Próbował dowiedzieć się także, w jaki sposób czterej rezerwowi mają dbać o formę, by być w ciągłej gotowości na ewentualne uzupełnienie kadry.

Choć Grosicki od dłuższego czasu nie gra w meczach West Bromwich Albion, to trener Sousa nie pomijał go w powołaniach na mecze reprezentacji. Pomocnik zagrał w meczach z Węgrami,  z Andorą i Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. Za każdym razem wchodził na boisko z ławki rezerwowych i zbierał pochlebne opinie. Jak się okazało, Sousa podjął jednak zaskakującą decyzję i na EURO 2020 Grosickiego może zabraknąć. 

 

- Trudno było podjąć decyzję, bo wiem, jaki on poziom reprezentuje. Przy podejmowaniu takich decyzji emocje zawsze odstawiam na bok. Muszę patrzeć, jaki wkład mogą wnieść poszczególni zawodnicy, aby były dobre wyniki - powiedział selekcjoner o braku na głównej liście doświadczonego zawodnika.

 

 

Wśród rezerwowych są także obrońcy Rafał Augustyniak i Robert Gumny praz pomocnik Sebastian Szymański.

 

 

Powołani przez Sousę piłkarze rozpoczną 24 maja zgrupowanie w wielkopolskiej Opalenicy, które zainauguruje bezpośredni etap przygotowań do mistrzostw Europy.

 

Z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała, że kadry 24 uczestników ME będą liczniejsze niż zwyczajowo. Trenerzy mogą powołać 26 piłkarzy (w przeszłości 23).

 

Ostateczne skład każdy uczestnik turnieju musi podać do północy 1 czerwca. O zmianach w przepisach mówił rzecznik PZPN i reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

 

 

Z powodu niedawno odniesionych kontuzji w turnieju zabraknie Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Recy. Wcześniej poważne urazy sprawiły, że szanse udziału w ME stracili Jacek Góralski i Krystian Bielik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sousa wybrał podstawowego bramkarza Polski na EURO 2020

 

Zgrupowanie w wielkopolskiej Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie polscy piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i 8 czerwca z Islandią w Poznaniu. Od 9 czerwca bazą kadry będzie jeden z sopockich hoteli.

 

Występ w fazie grupowej ME, które rozpoczną się 11 czerwca, Biało-Czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze