NHL: Tampa Bay Lightning, Minnesota Wild i New York Islanders wygrali na starcie play-off

NHL: Tampa Bay Lightning, Minnesota Wild i New York Islanders wygrali na  starcie play-off
W niedzielnych meczach play-off ligi NHL górą byli goście. M.in. Minnesota Wild

Broniący tytułu hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali na wyjeździe z Florida Panthers 5:4 w pierwszym meczu tych drużyn w pierwszej rundzie play off. Spotkania w dwóch innych parach zakończyły się dogrywkami, podobnie jak zaległy niedzielny pojedynek fazy zasadniczej. W tym ostatnim hokeiści strzelili aż 11 goli.

Bohaterem Lightning był Brayden Point, który golem w 53. minucie doprowadził do remisu 4:4, a niewiele ponad minutę przed końcem trzeciej tercji zapewnił ekipie gości zwycięstwo.

Drugą bardzo ważną postacią w szeregach "Błyskawic" był tego dnia Nikita Kuczerow, który zdobył dwie bramki i dołożył asystę. Był to pierwszy występ Rosjanina w tym sezonie - z powodu kontuzji i operacji biodra stracił całą fazę zasadniczą rozgrywek 2020/21.

W spotkaniu rozgrywanym w Sunrise nie brakowało emocji - pięć razy prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

Gola dla gości strzelił również Blake Coleman, a bramkarz Andriej Wasilewski miał 35 skutecznych interwencji. Victor Hedman z kolei zaliczył trzy asysty.

W drużynie "Panter" trafienia zanotowali: Jonathan Huberdeau, Aleksander Barkow, Owen Tippett i Carter Verhaeghe, a bramkarz Sergiej Bobrowki - podobnie jak jego odpowiednik u Lightning zatrzymał 35 strzałów.

Kolejny mecz tej pary z Central Division odbędzie się we wtorek.

W obu meczach play off, które zakończyły się dogrywką, górą również byli goście. Rywalizujący w West Division zawodnicy Minnesota Wild pokonali Vegas Golden Knights 1:0, a występujący w East Division gracze New York Islanders okazali się lepsi od Pittsburgh Penguins 4:3. O zwycięstwie pierwszej z ekip przesądził Joel Eriksson Ek, a o triumfie drugiej Kyle Palmieri.

W play off wystąpi 16 drużyn. Rywalizacja w każdej rundzie toczy się do czterech zwycięstw.

W tym sezonie każdy klub NHL miał do rozegrania 56 spotkań (zamiast 82) w sezonie regularnym. Niektóre mają zaległości, stąd w niedzielę odbył się też mecz pierwszej części rozgrywek w North Division między Vancouver Canucks i Calgary Flames. Padło w nim aż 11 goli, a ze zwycięstwa 6:5 po dogrywce cieszyły się "Płomienie". Autorem bramki na wagę zwycięstwa dla gości w dodatkowym czasie gry był Elias Lindholm. Drużyny te ponownie spotkają się we wtorek.