TAURON Liga: Kolejne roszady w ekipie Stephane'a Antigi! Znamy przyszłość siedmiu siatkarek

Siatkówka
TAURON Liga: Kolejne roszady w ekipie Stephane'a Antigi! Znamy przyszłość siedmiu siatkarek
fot. PAP
Stephane Antiga w sezonie 2021/22 będzie kontynuował pracę w Developresie SkyRes Rzeszów.

Chwilę po wywalczeniu wicemistrzostwa przez Developres SkyRes Rzeszów, klub rozpoczął budowanie składu na kolejny sezon. Na ten moment znamy już przeszłość siedmiu siatkarek: Juliette Fidon-Lebleu, Marty Krajewskiej, Aleksandry Rasińskiej, Gabrieli Polańskiej, Magdaleny Grabki, Jeleny Blagojević i Kiery Van Ryk. W najbliższych dniach poznamy kolejne zmiany w ekipie trenera Stephane'a Antigi.

Ostatnio ogłoszoną zawodniczką, która opuści klub z Podkarpacia, jest Fidon-Lebleu. Przyjmująca występowała w Rzeszowie od 2020 roku. W sezonie 2020/21 Francuzka zagrała w 26 spotkaniach i zdobyła w nich 136 punktów, w tym 18 blokiem.

 

 

W ostatnich dniach wicemistrz pożegnał również przyjmującą Grabkę oraz atakujące Van Ryk i Rasińską. Kanadyjska siatkarka bez wątpienia była pierwszoplanową postacią Developresu, szczególnie w końcówce sezonu. Rozegrała 107 setów, w których zdobyła 558 punktów. Z takim dorobkiem została trzecią najlepiej punktującą TAURON Ligi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jelena Blagojević przedłużyła kontrakt z Developresem SkyRes Rzeszów

 

W klubie na pewno zostaje Blagojević, która występuje w barwach rzeszowskiej drużyny od 2017 roku, a w ubiegłym sezonie w dużej mierze przyczyniła się do sukcesów swojej drużyny.

 

W ekipie Antigi pozostanie również Krajewska. Rozgrywająca podobnie do serbskiej koleżanki, zaliczyła bardzo udany rok. Zagrała w 30. meczach i 82-procentach setów, zdobyła 38 punktów. Jej dobra dyspozycja zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski.

 

Natomiast jedno miejsce na środku siatki, zajęła Polańska. Kolejne zmiany personalne powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie