Liga Mistrzów: Właściciel Manchesteru City pokryje koszty podróży kibiców na finał

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Właściciel Manchesteru City pokryje koszty podróży kibiców na finał
fot. PAP
Liga Mistrzów: Właściciel Manchesteru City pokryje koszty podróży kibiców na finał

Właściciel Manchesteru City szejk Mansour poinformował, że pokryje koszty podróży sześciu tysięcy kibiców "The Citizens" do Porto na finał piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym 29 maja jego zespół zagra z Chelsea.

Z powodu pandemii oba kluby otrzymały tylko po sześć tysięcy biletów. W dodatku możliwość wyjazdu do Portugalii wiąże się ze spełnieniem kilku warunków. Żaden z kibiców nie będzie mógł przebywać na terytorium tego kraju dłużej niż 24 godziny, a przed przylotem musi legitymować się negatywnym wynikiem testu na obecność Covid-19.

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Tottenhamie. Harry Kane chce odejść

 

Manchester przygotował dla swoich fanów specjalne loty czarterowe, a także transfer z lotniska na obiekt. W ten sposób chce zmniejszyć obciążenia finansowe kibiców.

 

"Dotarcie do finału Ligi Mistrzów po bardzo trudnym roku to prawdziwie historyczny moment dla klubu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby jak najwięcej fanów miało możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym meczu. Szczególnie ci, którzy przez tyle lat wspierali Manchester City w dobrych i złych chwilach" - powiedział szejk Mansour, cytowany w klubowym komunikacie.

 

"Wyzwania stojące przed kibicami przed tym finałem są wielorakie, zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym. Mamy nadzieję, że inicjatywa Jego Wysokości pozwoli większości naszych fanów skupić się na cieszeniu się dniem, zamiast martwić się, jak unieść ciężar kosztów podróży, które stały się bardziej uciążliwe ze względu na pandemię" - dodał prezes klubu Khaldoon Al Mubarak. 

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie