Magazyn MLS 2021: Transmisja TV i stream online

Magazyn MLS we wtorek o godz. 20:30 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

W lidze MLS piłkarze rozgrywali w minionym tygodniu mecze piątej i szóstej kolejki. W dwóch z nich znaczące role odegrali Polacy. Adam Buksa wręcz rolę kluczową, bo choć na boisku przebywał zaledwie kilka minut, to jego gol dał zwycięstwo drużynie New England Revolution. Bramkę zdobył także Kacper Przybyłko, dzięki któremu ekipa Philadelphia Union zdobyła punkt w starciu z zespołem... Buksy. Magazyn MLS 2021 we wtorek od 20:30 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra.

Do kolejnego polskiego meczu na boiskach w USA doszło w ostatni czwartek, obaj nasi piłkarze zagrali w nim od początku. Buksa został zmieniony po 68 minutach, Przybyłko w minucie 90., jednak kilka chwil wcześniej strzelił gola, który nie tylko dał drużynie z Filadelfii remis, ale przerwał serię trzech "domowych" porażek. Dla gości w 85. bramkę zdobył Teal Bunbury.

Trzy dni później Union poszli jeszcze dalej, wygrywając z New York Red Bulls 1:0. Tym razem polski napastnik przebywał na boisku przez 58 minut, a bramkę zdobył Cory Burke.

W poniedziałek kolejny raz na boisko wybiegł Buksa, ale tym razem pojawił się na nim dopiero pod koniec spotkania. Dokładnie w 83. minucie, zastępując Islandczyka Arnora Traustasona. Już trzy minuty później zdobył swoją drugą w tym sezonie bramkę, dzięki której jego New England Revolution pokonało Columbus Crew 1:0.

W tym meczu był jeszcze jeden polski akcent, bo jako główny arbiter sędziował je nasz rodak Robert Sibiga.

Magazyn MLS 2021 we wtorek od 20:30 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra.