Anna Krupka: Wszyscy trzymamy kciuki za naszych siatkarzy

Siatkówka
Anna Krupka: Wszyscy trzymamy kciuki za naszych siatkarzy
fot. Polsat Sport

– Rozmawiałam z panem trenerem Vitalem Heynenem. Zapewnił mnie on, że potencjał jest ogromny i że są ogromne szanse na medal. Wszyscy trzymamy kciuki za naszych siatkarzy, aby udało się im wywalczyć medal olimpijski – powiedziała Anna Krupka. Sekretarz w Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odwiedziła siatkarzy na zgrupowaniu w Spale.

– Mają już tytuł mistrza świata, który zdobyli w 2014 w Polsce i obronili w 2018 roku. Polska siatkówka klubowa także odnosi sukcesy – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów. Czas więc na kolejny sukces w postaci olimpijskiego medalu. Mam nadzieję i życzę tego naszym zawodnikom, by taki medal udało się wywalczyć. Rozmawiałam z trenerem Heynenem i doszliśmy do wniosku, że jeśli spotkamy się po igrzyskach, to będzie dobry znak, bo będę miała okazję pogratulować medalu olimpijskiego – dodała Anna Krupka.

 

Zobacz także: Terminarz meczów reprezentacji Polski siatkarzy w Lidze Narodów 2021

 

Polscy siatkarze przygotowują się w Spale do sezonu reprezentacyjnego. Pierwszą imprezą będzie Liga Narodów, która zostanie rozegrana w dniach 28 maja – 27 czerwca we włoskim Rimini. Później Polacy zagrają w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (9–11 lipca), a od 23 lipca do 8 sierpnia odbędzie się najważniejsza impreza sezonu – igrzyska w Tokio. Na zakończenie sezonu, w dniach 1–19 września w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii zostaną rozegrane mistrzostwa Europy.

Rozmowa z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anną Krupką w materiale wideo (SPORT.INTERIA.PL):

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie