Oficjalnie! Saugella Monza nowym klubem Magdaleny Stysiak

Siatkówka
Oficjalnie! Saugella Monza nowym klubem Magdaleny Stysiak
fot. Cyfrasport
Magdalena Stysiak

To już oficjalne! Magdalena Stysiak w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy klubu Saugella Monza. Polka przeniesie się tam z Savino del Bene Scandicci.

Ostatnie lata były dla ekipy z Monzy udane, jeśli chodzi o arenę europejską. W 2019 zespół wywalczył Puchar Challenge, a dwa lata później Puchar CEV. Włodarze zamierzają podtrzymać pasmo sukcesów, więc zdecydowali się na sprowadzenie do zespołu wielkich nazwisk, które mają pomóc klubowi zaistnieć w Lidze Mistrzyń.

 

Wśród nich jest właśnie Stysiak, która z sezonu na sezon prezentuje się coraz lepiej w lidze, a także jest liderką reprezentacji Polski. Poprzednia edycja rozgrywek w barwach Savino del Bene Scandicci należała w wykonaniu młodej atakującej do udanych w wykonaniu atakującej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝐕𝐞𝐫𝐨 𝐕𝐨𝐥𝐥𝐞𝐲 𝐌𝐨𝐧𝐳𝐚 (@verovolleymonza)

 

Do drużyny ma dołączyć również wielka gwiazda światowej siatkówki Brankica Mihajlović. Serbka jest mistrzynią świata z 2018 roku, dwukrotną mistrzynią Europy (2017, 2019), a także wicemistrzynią olimpijską. Do Włoch przeniesie się z Fenerbahce Stambuł. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kampa oficjalnie w nowym klubie!

 

Kolejną przyjmującą w składzie drużyny Stysiak najprawdopodobniej będzie Katarina Lazović, znana doskonale z gry w TAURON Lidze w barwach ŁKS Commercecon Łódź. Serbka zdobyła z łódzkim klubem dwa brązowe medale mistrzostw Polski. 

 

Wcześniej kontrakty z klubem z Monzy podpisały już Alessia Gennari, Beatrice Parrocchiale, Sonia Candi, Katarina Zakchaiou i Alessia Orro. Drużynę w sezonie 2021/2022 poprowadzi Marco Gaspari.

 

Zakończony sezon był dla klubu dobry. Zespół dotarł do półfinału ligi włoskiej, w którym uległ 2:3 i 1:3 ekipie Igor Gorgonzola Novara z Malwiną Smarzek w składzie.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie