W Legnicy wciąż wierzą w baraże. Wygrana Miedzi w zaległym meczu

Porażka, poniesiona w dramatycznych okolicznościach, z GKS Tychy tylko na moment wyhamowała pościg Miedzi Legnica za pierwszoligową czołówką. W zaległym meczu 26. kolejki Fortuna 1 Ligi podopieczni Jarosława Skrobacza wygrali w Niepołomicach 1:0 i są już tylko trzy punkty za plecami szóstego Górnika Łęczna.

Jeśli ktoś obawiał się, że niedawna porażka 2:3 z GKS Tychy podłamała piłkarzy z Legnicy, to w środowy wieczór szybko mógł się tych obaw pozbyć. Miedź szybko rzuciła się na rywala - już w dziewiątej minucie mocny strzał Krzysztofa Drzazgi z trudem obronił Mateusz Górski. W kolejnych minutach nadal dominowała Miedź a najaktywniejszy w obozie gości był Michał Bednarski, który jeszcze przed przerwą próbował uderzać kilkukrotnie.

Najważniejszy strzał napastnik Miedzi oddał już w drugiej połowie - w 69. minucie. Akcję gości rozpoczął w środku pola Marcin Garuch a zakończył strzałem z niełatwej wcale pozycji Bednarski. Warto przy tym pamiętać, że dosłownie kilka minut wcześniej najlepszą okazję w całym meczu miała Puszcza - strzał Erika Cikosza obrońcy Miedzi wybili już z linii bramkowej!

A skoro przy zmarnowanych okazjach jesteśmy... W 82. minucie w polu karnym Puszczy sfaulowany został Maciej Śliwa ale rzutu karnego nie wykorzystał Michał Bednarski. Gospodarze nie zdołali już jednak wyrównać i to trzeci już gol w trzech ostatnich meczach Bednarskiego daje Miedzi kolejne punkty i nadzieję - absolutnie uzasadnioną - na miejsce w barażach o Ekstraklasę.

A Puszcza? Cóż, kolejny raz można było odnieść wrażenie, że na finiszu sezonu w Niepołomicach walczą o jak najwyższe miejsce ale w klasyfikacji Pro Junior System a nie końcowej tabeli 1 ligi.

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 (0:0)

Bramka: Bednarski 69

Puszcza: Mateusz Górski - Erik Cikos (73. Jakub Bartosz), Michał Czarny (87. Kamil Gałka), Konrad Stępień, Marcel Pięczek - Mateusz Wyjadłowski (66. Jakub Belski), Kacper Cichoń, Karol Knap, Kacper Stokłosa, Michał Rakoczy (73. Tomasz Mucha) - Hubert Tomalski (73. Daniel Wolak)

Miedź: Paweł Lenarcik - Paweł Zieliński, Ruben Hoogenhout (75. Marcin Biernat), Nemanja Mijusković, Dani Pinillos (86. Piotr Azikiewicz) - Patryk Makuch (46. Maciej Śliwa), Szymon Matuszek, Marcin Garuch, Krzysztof Drzazga, Paweł Tupaj (73. Damian Tront) - Michał Bednarski