Wilfredo Leon: Liga Narodów to próba naszych umiejętności przed igrzyskami

Siatkówka
Wilfredo Leon: Liga Narodów to próba naszych umiejętności przed igrzyskami
fot. CyfraSport
Wilfredo Leon

Polscy siatkarze za nieco ponad tydzień rozpoczną zmagania w Lidze Narodów siatkarzy. Udadzą się do włoskiego Rimini, gdzie w "bańce" będą rywalizowali z najlepszymi reprezentacjami na świecie. - Liga Narodów będzie dla nas próbą naszych umiejętności i mam nadzieję, że wszystko będzie tam w porządku - mówi Wilfredo Leon w rozmowie z portalem Interia.

Leon od 2019 roku występuje w reprezentacji Polski, z którą sięgnął m. in. po brąz mistrzostw Europy. Najważniejszym celem kadry, jak i samego Leona na 2021 rok są igrzyska olimpijskie w Tokio, ale podopieczni Vitala Heynena chcą również osiągnąć dobry wynik w Lidze Narodów.

 

- Dyspozycja cały czas jest topowa. Trenujemy tak dużo, jak tylko możemy. Jesteśmy już w tym momencie sfokusowani nie tylko na Lidze Narodów, ale też na igrzyskach. Nasza praca nie skończy się w czerwcu. Liga Narodów będzie dla nas próbą naszych umiejętności i mam nadzieję, że wszystko będzie tam w porządku - mówi pochodzący z Kuby siatkarz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne zwycięstwo Polaków z Belgią! Vital Heynen przetestował skład na Ligę Narodów

 

Polacy jak na razie rozegrali dwa wygrane mecze towarzyskie z Belgią. Niebawem udadzą się do "bańki" w Rimini, gdzie przez niemal miesiąc będą walczyli w Lidze Narodów. Jak na grę bez publiczności zapatruje się Leon?

 

- Mamy trudne czasy, ale myślę, że będzie ok. To będzie pierwsza próba, igrzyska zostaną rozegrane prawdopodobnie tak samo. Zobaczymy, jakie będą nasze reakcje w Rimini - twierdzi przyjmujący reprezentacji Polski.

 

Jak sam zawodnik czuje się po trudnym sezonie we Włoszech, gdzie razem z Perugią zajął drugie miejsce w rozgrywkach ligowych? - Mam dużo dobrej energii, jestem zadowolony, że wreszcie pojawiłem się na kadrze i możemy tutaj popracować. Oczywiście jest konkurencja na poszczególnych pozycjach między zawodnikami, ale w ramach sportowej rywalizacji - deklaruje Leon.

Rozmowa z Wilfredo Leonem:

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie