PKO BP Ekstraklasa: Michael Ameyaw piłkarzem Piasta Gliwice

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Michael Ameyaw piłkarzem Piasta Gliwice
fot. Cyfrasport
Michael Ameyaw.

20-letni pomocnik Michael Ameyaw został piłkarzem występującego w PKO BP Ekstraklasie Piasta Gliwice. Podpisał trzyletni kontrakt i jest pierwszym zawodnikiem pozyskanym przez ten klub po zakończeniu sezonu.

Urodzony w Łodzi gracz zaczynał futbolową przygodę w stołecznej Polonii, a ostatnio występował pierwszoligowym łódzkim Widzewie.

 

"Kontrakt z Piastem traktuję jako wyzwanie i szansę, którą jestem pewien, że wykorzystam. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego klubu. Postawiłem sobie określone cele, które będę chciał zrealizować. Presja nie jest mi obca. Miałem możliwość zderzyć się z tym podczas pobytu w Widzewie" - powiedział Ameyaw, cytowany w klubowym komunikacie.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Massimiliano Allegri poprowadzi SSC Napoli?

 

Dyrektor sportowy szóstej drużyny minionego sezonu ekstraklasy Bogdan Wilk podkreślił, że nowy gracz został zatrudniony ze względu na jego potencjał.

 

"W swojej grze wykazuje się dobrą techniką, świetnym dryblingiem, jest szybki i potrafi wygrać pojedynek jeden na jeden. Z pewnością wzmocni konkurencję w naszym zespole na skrzydle, choć może również grać jako ofensywny pomocnik" – ocenił zawodnika.

 

Piłkarze Piasta po urlopach spotkają się na pierwszym treningu 15 czerwca. Podczas letnich przygotowań pojadą na zgrupowanie do Arłamowa i rozegrają cztery sparingi.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie