PKO BP Ekstraklasa: PGE Stal Mielec otrzymała licencję na grę w sezonie 2021/2022

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: PGE Stal Mielec otrzymała licencję na grę w sezonie 2021/2022
fot. Cyfrasport
PKO BP Ekstraklasa: PGE Stal Mielec otrzymała licencję na grę w sezonie 2021/2022

Piłkarska drużyna PGE FKS Stali Mielec będzie mogła zagrać w ekstraklasie w sezonie 2021/2022. Po odwołaniu mielczanie otrzymali licencję na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej.

"Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła odwołania klubów Stal Mielec oraz KKS Kalisz od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. W stosunku do klubu Stali Mielec Komisja postanowiła: przyznać licencję na rozgrywki ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym" - można przeczytać w komunikacie. Stal będzie musiała zapłacić 15 tys. zł za "naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego".

Zobacz także: PKO BP Ekstraklasa: Michael Ameyaw piłkarzem Piasta Gliwice

 

4 maja ogłoszono, że Stal nie otrzymała uprawnień do gry w ekstraklasie. Według wyjaśnień klubu brakowało sprawozdania finansowego z pierwszej części 2020 r., gdy drużyna piłkarska była jeszcze pod opieką stowarzyszenia (obecnie Spółki Akcyjnej).

 

W końcowej tabeli minionego sezonu Stal zajęła 15. miejsce. Wyprzedziła tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale do pierwszej ligi wyjątkowo został zdegradowany tylko jeden zespół. Po ostatnim meczu mielczan (na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1) ich ówczesny trener Włodzimierz Gąsior powiedział: "Był to też ostatni mecz Stali pod moim kierownictwem".

 

Sprawa trenera dwukrotnych mistrzów Polski (1973, 1976) ma zostać wyjaśniona w czwartek wieczorem. Pierwszy ich trening, po przerwie ma się odbyć 14 czerwca. 

jb. PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie