Copa America: Kolumbia nie będzie współgospodarzem turnieju

Piłka nożna
Copa America: Kolumbia nie będzie współgospodarzem turnieju
fot.
Koumbijczycy nie chcą u siebie turnieju Copa America. Protestowali przed stadionem El Campin w Bogocie

Kolumbia została pozbawiona statusu współgospodarza tegorocznych piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America - poinformowała konfederacja CONMEBOL. Na razie nie wiadomo, gdzie zostaną rozegrane mecze, które miały się odbyć w tym kraju. - CONMEBOL gwarantuje, że Copa America 2021 zostanie rozegrany, a w najbliższych dniach poinformuje o szczegółach przeniesienia meczów planowanych w Kolumbii - napisano w oświadczeniu.

Powodem decyzji jest napięta sytuacja polityczna w kraju, który miał zorganizować Copa America wspólnie z Argentyną. Miał to być pierwszy przypadek w 105-letniej historii turnieju, kiedy byłby więcej niż jeden gospodarz.

 

Turniej miał się odbyć w 2020 roku, ale został przełożony na 2021 z powodu pandemii COVID-19. Kolumbia zwróciła się do CONMEBOL o przełożenie rozgrywek raz jeszcze, tym razem o kilka miesięcy, ale konfederacja odrzuciła ten wniosek. Argentyna już wcześniej zapowiedziała, że jest w stanie zorganizować cały turniej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy, co z przyszłością Łukasza Fabiańskiego

 

W Copa America, który rozpocznie się 13 czerwca w Buenos Aires, bierze udział 10 reprezentacji krajów Ameryki Płd., do której zwykle dołączają dwie ekipy z innych kontynentów na zaproszenie. W tej edycji miały to być Katar i Australia, jednak oba zespoły wycofały się po zmianie terminu zawodów.

 

W związku z tym zakładano, że drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po pięć. W Kolumbii miały grać także Ekwador, Brazylia, Peru i Wenezuela, a w Argentynie - Boliwia, Chile, Paragwaj i Urugwaj. Finał planowano na 11 lipca w kolumbijskiej Barranquilli.

 

W Kolumbii od kwietnia trwają protesty mieszkańców przeciwko rządzącym. Dotychczas w zamieszkach życie straciło co najmniej 15 osób. W więcej niż połowie z 32 prowincji Kolumbii zablokowane są niektóre drogi, a związki zawodowe zapowiadają kolejne duże akcje protestacyjne na 26 i 28 maja.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie