Dookoła Burgos: Katarzyna Niewiadoma bliska zwycięstwa etapowego

Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma z ekipy Canyon-SRAM zajęła drugie miejsce na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Burgos. Na mecie w Ojo Guarena wyprzedziła ją tylko Dunka Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Katarzyna Niewiadoma ma za sobą bardzo dobry wyścig. Polska zawodniczka uplasowała się na drugim miejscu podczas trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Dookoła Burgos. Tuż za Polką finiszowała mistrzyni olimpijska i świata Holenderka Anna van der Breggen (SD Worx), z kolei pierwsza była Cecilie Uttrup Ludwig.

W przeddzień zakończenia wyścigu Niewiadoma zajmuje trzecie miejsce, tracąc dwie sekundy do prowadzącej Nowozelandki Niamh Fisher-Black (SD Worx).

ZOBACZ TAKZE: Jai Hindley wycofał się z Giro d'Italia

W tym sezonie 26-letnia zawodniczka rodem z Ochotnicy Górnej na Podhalu jeszcze nie wygrała, ale wielokrotnie plasowała się w czołówce silnie obsadzonych wyścigów, m.in. w Dwars Door Vlaanderen (2. miejsce), Strzale Walońskiej (2.), Liege-Bastogne-Liege (4.) oraz klasyku w Durango (4.).