Ekstraliga kobiet: Zespół Czarnych Sosnowiec mistrzem Polski!

Piłkarki nożne Czarnych Sosnowiec zdobyły mistrzostwo Polski.

Piłkarki nożne Czarnych Sosnowiec dzięki sobotniej wyjazdowej wygranej z GKS Katowice 1:0 (1:0) zapewniły sobie tytuł mistrza Polski w przedostatniej kolejce ekstraligi.

Jedyną bramkę zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz w trzeciej minucie.

Sosnowiczanki po 21-letniej przerwie wywalczyły swój 13. złoty medal. W 21 meczach zdobyły 56 punktów, dwa spotkania zremisowały, doznały jednej porażki, strzeliły 73 bramki, straciły 8.

Już wcześniej było wiadomo, że z ekstraligą żegnają się dwa ostatnie zespoły – ROW Rybnik i Rolnik Biedrzychowice Głogówek. Ich miejsce zajmą Tarnovia Tarnów i Rekord Bielsko-Biała, które awansowały z pierwszej ligi.

Poprzedni sezon ligowy został przerwany w marcu z powodu pandemii koronawirusa, a zakończony przed czasem na mocy czerwcowej decyzji Komisji ds. nagłych PZPN. Zachowana została kolejność w tabeli po 12. (ostatniej rozegranej) kolejce. Mistrzem Polski – po raz trzeci z rzędu – został Górnik Łęczna, wyprzedzając Medyka Konin i Czarnych Sosnowiec.

Zgodnie z regulaminem ostatnie dwie drużyny – KKP Bydgoszcz i Rolnik Biedrzychowice – powinny spaść do pierwszej ligi. Pozostały jednak wśród najlepszych po wycofaniu się z rywalizacji Mitechu Żywiec i AZS PWSZ Wałbrzych. Awansowali wtedy do elity zwycięzcy obu grup pierwszej ligi ROW Rybnik i Akademia Piłkarska LG Gdańsk.