Euro 2020: Finowie pojadą do Sankt Petersburga specjalnym pociągiem

Piłka nożna
Euro 2020: Finowie pojadą do Sankt Petersburga specjalnym pociągiem
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Finlandii pojedzie na Euro 2020 do Rosji specjalnym, luksusowym pociągiem.

Piłkarska reprezentacja Finlandii, która rozegra dwa mecze grupowe mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu, pojedzie do Rosji specjalnym, luksusowym pociągiem.

Skład ma w drodze wyjątku zostać przepuszczony przez fińsko-rosyjską granicę, która jest dla pasażerskiego ruchu kolejowego zamknięta od marca ub. roku z powodu pandemii koronawirusa.

 

Fińskie koleje VR poinformowały, że władze Rosji zdecydowały, że połączenie pomiędzy Helsinkami i Sankt Petersburgiem będzie podczas ME w dalszym ciągu zamknięte, lecz trwają rozmowy w sprawie wyjątku dla specjalnego pociągu reprezentacji, który, jak określono, będzie „sterylną bańką na szynach”.

 

Zobacz także: Serie A: Kluby dostały więcej czasu na uregulowanie zaległych pensji

 

Fińska federacja piłkarska FBF współpracuje z VR nad tego rodzaju transportem, ponieważ w czasie pandemii koronawirusa jest to obecnie najbezpieczniejsza droga.

 

Odległość pomiędzy Helsinkami i Sankt Petersburgiem to 390 kilometrów i podróż szybkim fińskim pociągiem Allegro trwa 3,5 godziny. Jest w sumie krótsza niż samolotem, biorąc pod uwagę czas odpraw na lotniskach i dojazdu z nich i na nie. Poza tym FBF chce zminimalizować możliwości kontaktów międzyludzkich, w tym przypadku z personelem lotnisk.

 

Sankt Petersburg będzie gospodarzem siedmiu spotkań grup B i E, w tym dwóch meczów reprezentacji Polski - 14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie