Fortuna 1 Liga: Arcyważne zwycięstwo! Bruk-Bet Termalica Nieciecza o krok od awansu

W hicie 31. kolejki Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała arcyważne spotkanie z GKS Tychy. Drużyna prowadzona przez Mariusza Lewandowskiego kontrolowała spotkanie i zasłużenie wygrała 2:0. W tym samym czasie odbyły się derby Śląska, w których Zagłębie Sosnowiec pokonało GKS Jastrzębie 3:0.

Początkowo piłkarze wicelidera i lidera prezentowali się na murawie dość niepewnie. Obie strony nie chciały się za bardzo "odkryć", wiedząc, jaki jest ciężar gatunkowy tego spotkania. Podopieczni Lewandowskiego próbowali, ale nie potrafili przekuć sytuacji na celne trafienia. Po czasie dominacji Bruk-Betu, w połowie siły się wyrównały. W 25 minucie Sebastian Steblecki zmarnował kapitalną okazję na gola. Rzucił się "szczupakiem" w polu karnym do piłki, ale nie trafił w nią, bo odbiła się od murawy! Gdy wydawało się, że już nic się nie zmieni, w drugiej minucie doliczonego czasu gry Patryk Czarnowski oddał precyzyjny strzał z półwoleja po rozegraniu rzutu wolnego i zdobył klasycznego "gola do szatni". Termalica przeważała w pierwszej części i zasłużenie była górą.

W drugiej połowie Termalica nie forsowała tempa i utrzymywała futbolówkę na własnej połowie. Ekipa Artura Derbina naciskała, ale przyjezdni skutecznie odpierali ataki rywali. Pod koniec meczu sami zaatakowali. Po bardzo dobrym prostopadłym podaniu ze środka boiska na wolne pole piłka trafiła do rozpędzonego Kacpra Śpiewaka. Ten poradził sobie z Łukaszem Sołowiejem i płaskim uderzeniem z "szesnastki" wpisał się na listę strzelców. Goście kontrolowali spotkanie, wygrali i dzięki temu już tylko jeden punkt dzieli ich od awansu do PKO BP Ekstraklasy.

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 (0:1)

Bramki: Patryk Czarnowski 45+1, Kacper Śpiewak 87

W tym samym czasie co starcie na szczycie odbyło się spotkanie drużyn z drugiego bieguna tabeli. W derbach województwa śląskiego piłkarze Zagłębia Sosnowiec pokonali GKS Jastrzębie 3:0 i tym samym zagwarantowali sobie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 3:0 (1:0)

Bramki: Michał Masłowski 10, Szymon Sobczak 53 (k), Maciej Ambrosiewicz 77