GP Monako: Charles Leclerc zdobył pole position mimo wypadku

Moto
Charles Leclerc zdobył pole position przed Grand Prix Monako.

Reprezentant gospodarzy Charles Leclerc zdobył pole position przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Monako, ale uszkodził swój bolid Ferrari, kończąc przedwcześnie start w kwalifikacjach.

Leclerc uderzył w barierki na 18 sekund przed zakończeniem kwalifikacji. Jeśli Ferrari zostanie naprawione zgodnie z przepisami, 23-letni kierowca z Monako wystartuje z pola numer 1, ale jeśli konieczna będzie wymiana skrzyni biegów, jego miejsce zajmie Holender Max Verstappen (Red Bull).

Trzeci w kwalifikacjach był Fin Valtteri Bottas (Mercedes), a czwarty - Hiszpan Carlos Sainz Jr. (Ferrari).

Dopiero siódmy wynik uzyskał siedmiokrotny mistrz świata i lider klasyfikacji w tym sezonie Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes). Przed poprzednim wyścigiem Formuły 1 - Grand Prix Hiszpanii - Hamilton zdobył wywalczył setne w karierze pole position, co jest absolutnym rekordem w historii mistrzostw świata.