NHL: Boston Bruins i Colorado Avalanche blisko awansu. Trzy dogrywki w dwóch meczach

Hokeiści Boston Bruins i Colorado Avalanche są o krok od awansu do najlepszej ósemki sezonu

Hokeiści Boston Bruins i Colorado Avalanche są blisko awansu do drugiej rundy play-off ligi NHL. "Niedżwiadki" pokonały u siebie Washington Capitals 4:1 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3-1. "Lawinom", po piątkowym zwycięstwie nad St. Louis Blues 5:1, także brakuje jednej wygranej. W Edmonton rywalizacja Oilers z Winnipeg Jets zakończyła się w dodatkowym czasie, a w starciu Nashville Predators z Carolina Hurricanes potrzebne były aż dwie dogrywki.

W Bostonie bramki dla gospodarzy zdobyli Brad Marchand, David Pastrnak, Charlie Coyle i Matt Grzelcyk, a dla pokonanych - Aleksander Owieczkin. Mecz w hali TD Garden oglądało 4,5 tys. widzów, którzy po meczu wiwatowali na cześć bramkarza "Niedźwiadków". Fin Tuukka Rask ustanowił bowiem nowy rekord klubu, odnosząc 54 zwycięstwo w posezonowych ply-offach.

Drużyna z Kolorado pewnie wygrała na wyjeździe z mistrzami z 2019 roku - St. Louis Blues 5:1 i w play off prowadzi 3-0. Ryan Graves na swoje 26. urodziny zdobył bramkę i zanotował dwie asysty. Kilka dni wcześniej ten sam zawodnik także zaszedł "Bluesmanom" za skórę, popisując się niesamowitą interwencją w obronie.

Do siatki gospodarzy trafili również Alex Newhook, Tyson Jost, Brandon Saad i J.T. Compher, a bramkarz "Lawin" Philipp Grubauer obronił 31 strzałów.

Avalanche potwierdzili, że w tym sezonie będą poważnymi kandydatami do Pucharu Stanleya. W piątek musieli sobie radzić bez Nazema Kadriego, zawieszonego przez ligę na osiem meczów za brutalny faul i uderzenie w głowę Justina Faulka w drugim spotkaniu z Blues.

Pozostałe piątkowe mecze były bardziej zacięte. Edmonton Oilers przegrali po dogrywce z Winnipeg Jets 0:1. Gola dla gości strzelił Amerykanin słowackiego pochodzenia Paul Stastny.

W play-off Jets prowadzą 2-0. Stratę zmniejszyli z kolei Nashville Predators, którzy po dwóch dogrywkach wygrali z Carolina Hurricanes 5:4 i w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają 1-2. Eksplozja radości w ich ekipie nastąpiła po golu, którego strzelił Kanadyjczyk Matt Duchene.