Diamentowa Liga: Kamila Lićwinko zwyciężyła w Gateshead

Inne
Diamentowa Liga: Kamila Lićwinko zwyciężyła w Gateshead
fot. Cyfrasport
Kamila Lićwinko.

Kamila Lićwinko zwyciężyła w skoku wzwyż w pierwszym w tym roku mityngu Diamentowej Ligi w Gateshead. Polka skoczyła w Wielkiej Brytanii 1,91 i pokonała m.in. trzykrotną mistrzynię świata Marię Lasickiene.

W tym roku elitarny cykl Diamentowej Ligi ruszył bez takich perturbacji jak w poprzednim sezonie, gdy pandemia zmusiła organizatorów do odwołania wielu mityngów. Wówczas lekkoatleci rywalizację w tej imprezie rozpoczęli dopiero 14 sierpnia w Monako. Już w pierwszych zawodach cyklu 2021 triumf odniosła polska lekkoatletka, specjalistka od skoku wzwyż Lićwinko.

 

Zobacz także: Paweł Fajdek zwyciężył w mityngu. Zabawny komentarz Polaka

 

Doświadczona Polka okazała się najlepsza w konkursie odbywającym się w bardzo złych warunkach atmosferycznych. Zawodniczka Podlasia Białystok w pierwszej próbie pokonywała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,80, 1,84, 1,88 i 1,91. Na 1,94 rywalizowała już tylko z reprezentantką gospodarzy Emily Borthwick. Obie nie pokonały żadnej próby, ale to Polka mogła unieść ręce do góry w geście triumfu, bo Brytyjka miała sporo zrzutek na niższych wysokościach.

 

Dla brązowej medalistki MŚ z 2017 roku Lićwinko wygrana w mityngu Diamentowej Ligi jest największym sukcesem po powrocie na areny lekkoatletyczne po przerwie macierzyńskiej. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że niedzielny konkurs był naprawdę mocno obsadzony. Zwycięstwo jest tym ważniejsze, że sezon halowy nie wyszedł 35-letniej Polce i nawet nie pojawiła się na starcie lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Toruniu.

 

W niedzielę Lićwinko w pokonanym polu zostawiła m.in. startującą pod neutralną flagą Rosjankę, trzykrotną mistrzynię świata Marię Lasickiene, która skoczyła zaledwie 1,88. Dziewiąte miejsce wynikiem 1,84 zajęła świetna Ukrainka Julia Lewczenko.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze