Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia zawiodła. Marzenia o bezpośrednim awansie oddalają się

Bezbramkowy remis w meczu Arka Gdynia - Widzew Łódź.

Bezbramkowy remis w meczu Arka Gdynia - Widzew Łódź. To oznacza, że sytuacja gdynian - tuż przed rozstrzygnięciem rywalizacji w Fortuna 1 Lidze - staje się coraz bardziej skomplikowana. Ekipa znad morza wciąż plasuje się na czwartym miejscu, czyli o awans do elity będzie musiała powalczyć w barażach.

Na początku pierwszej połowy gospodarze skupieni byli na grze w defensywie, ale już w 23. minucie popisali się groźną akcją w polu karnym rywali. Maciej Rosołek posłał piłkę w kierunku Fabiana Hiszpańskiego, ale jego strzał został przyblokowany. Nie pomogła też dobitka Mateusza Żebrowskiego - gola nie było. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź rywali. W 30. minucie Widzew zanotował na koncie pierwszą groźną sytuację, a zaledwie chwilę później szukał kolejnej szansy na gola. Mimo to na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 0:0.

Większa część drugiej połowy nie była najlepsza w wykonaniu Arki, która występowała przecież w roli faworyta. To goście zaprezentowali się z lepszej strony i w 78. minucie popisali się kolejną widowiskową akcją, będąc blisko otwarcia wyniku. Ostatecznie żadnej z ekip nie udało się jednak trafić do bramki rywali.

To mocno komplikuje sytuację gdynian, którzy pilnie potrzebują punktów, aby móc zameldować się w pierwszej "dwójce", premiowanej bezpośrednim awansem do PKO BP Ekstraklasy.