MLS: Trzecia w sezonie bramka Adama Buksy. Okazał się lepszy w meczu polskich snajperów

Adam Buksa w barwach Pogoni Szczecin.

Adam Buksa zdobył gola dla New England Revolution, a jego zespół pokonał u siebie New York Red Bulls 3:1 w meczu ligi MLS. Polski piłkarz, który w tym spotkaniu wszedł na boisko dopiero w 61. minucie, w tym sezonie zdobył w rozgrywkach trzy bramki.

Buksa wpisał się na listę strzelców w 82. minucie. Gospodarzom zadanie ułatwił fakt, że od 38. minuty rywale grali w osłabieniu - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę dostał Andres Reyes. Ten sam zawodnik na początku spotkania zanotował jedyne tego dnia trafienie dla ekipy gości.

W zespole z Nowego Jorku od początku drugiej połowy grał Patryk Klimala.

Ekipa New England Revolution zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, mając na koncie 14 punktów, które zdobyła w siedmiu meczach. Znajdujący się w tej samej konferencji Red Bulls są sklasyfikowani na 10. pozycji - zgromadzili 6 pkt w sześciu pojedynkach.