Sensacja stała się faktem! Lille OSC mistrzem Francji!

Lille OSC mistrzem Francji!

Piłkarze Lille OSC po raz czwarty w historii wywalczyli mistrzostwo Francji. "Les Dogues" utrzymali jednopunktową przewagę nad Paris Saint-Germain. Podopieczni Christophe'a Galtiera pokonali na wyjeździe w ostatniej kolejce Ligue 1 Angers i zapewnili sobie mistrzowski tytuł.

Bramki dla ekipy z Lille zdobyli Jonathan David i Burak Yilmaz. Te dwa trafienia wystarczyły do zdobycia trzech punktów i utrzymania przewagi nad PSG. Lille OSC sięgnęło po mistrzostwo Francji po dziesięcioletniej przerwie.

Wicemistrzem Francji zostało PSG. Paryżanie triumfowali w trzech poprzednich edycjach rozgrywek i robili to z dużą przewagą. Tym razem naszpikowana gwiazdami stołeczna ekipa musiała obejść się smakiem. W ostatnim meczu piłkarze Mauricio Pochettino pokonali 2:0 Brest. Swoje kolejne trafienie w Ligue 1 zanotował Arkadiusz Milik, który pokonał golkipera Metz z rzutu karnego w... 113 minucie meczu.

Lille OSC i Paris Saint-Germain zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022. O awans do Champions League powalczy w kwalifikacjach AS Monaco. Z kolei w Lidze Europy wystąpią Olympique Lyon i Olympique Marsylia. Natomiast w kwalifikacjach do Ligi Konferencyjnej UEFA będzie rywalizowała ekipa Stade Rennais. Królem strzelców z dorobkiem 27 goli został Kylian Mbappe.

Do Ligue 2 spadły drużyny Nimes i Dijon. W barażu o utrzymanie zagra FC Nantes.