24-letni siatkarz niespodziewanie zakończył karierę! Z Zenitem Kazań wygrał Ligę Mistrzów

Siatkówka
24-letni siatkarz niespodziewanie zakończył karierę! Z Zenitem Kazań wygrał Ligę Mistrzów
fot. CEV

Zaskakującą decyzję podjął rosyjski siatkarz Laurent Alekno. 24-letni rozgrywający, przez lata związany z Zenitem Kazań, zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej.

Laurent Alekno urodził się 18 września 1996 roku w Tours. Jego ojcem jest Władimir Alekno, były trener Zenita Kazań. Alekno junior w czasie całej swej kariery był związany z Zenitem – najpierw z klubową akademią, a od 2017 rok z pierwszą drużyną. Przez lata pełnił rolę rezerwowego rozgrywającego, a pierwsze skrzypce w klubie grał Aleksandr But´ko.

 

Zobacz także: Alekno rozstaje się z Zenitem Kazań

 

24-latek pograł niewiele, ale zdołał zapisać na swym koncie wiele znaczących sukcesów. Wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata (2017), Ligę Mistrzów (2018), mistrzostwo kraju, trzy Puchary i trzy Superpuchary Rosji. Po ostatnim sezonie klub ogłosił rozstanie z Laurentem Alekno. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Volleyball Club Zenit-Kazan (@volleyzenit)

 

"Chcę bardzo podziękować wszystkim ludziom, którzy się o mnie martwili. Tym, którzy pomogli mi stawać się lepszym w trakcie całej mojej kariery. Zawodnikom, którzy dali mi wiele pozytywnych rzeczy, również poza siatkówką. Dziękuję za wszystkie niesamowite emocje, których doświadczyłem na przestrzeni dwunastu lat. Dziękuję wszystkim hejterom, którzy tylko mnie wzmocnili, życzę wam odnalezienia się w tym świecie i pozytywnego nastawienia. Dziękuję, siatkówko!" – napisał Alekno na Instagramie.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie