Czy piłkarze reprezentacji Polski się zaszczepią? Jest stanowisko PZPN

Piłka nożna
Czy piłkarze reprezentacji Polski się zaszczepią? Jest stanowisko PZPN
Fot. PAP
Robert Lewandowski przyjechał w poniedziałek do Opalenicy.

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed Euro 2020. Zawodnicy, którzy przybyli do Opalenicy, zostali przebadani na obecność koronawirusa. PZPN przedstawił również, jak będą wyglądały procedury związane ze szczepieniem kadrowiczów.

Od środy do niedzieli piłkarzom będą towarzyszyć na zgrupowaniu ich bliscy. Wszyscy, również rodziny zawodników, zostaną poddani testom pod kątem COVID-19. Ponadto piłkarze będą mieli możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi. Szczepienia nie będą jednak obowiązkowe. 

 

- Każdy sam zdecyduje, nie ma obowiązku - zastrzegł Jakub Kwiatkowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski: Każdego roku dokonuję czegoś, o czym wcześniej nie marzyłem 

 

Do tej kwestii odniósł się również Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski stwierdził, że jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie. Przyznał, że ten temat wymaga pogłębienia. 

 

- To nie jest temat na konferencję. Nawet do końca nie wiem, jak to ma wyglądać, Wiem, że mają być szczepienia, ale nie wiem kiedy. Pewnie będzie rozmowa z doktorem. U nas w Bayernie temat szczepionek zaczął się dopiero trzy dni temu. Na pewno musi nastąpić konsultacja z klubem. Temat jest ważny i potrzebny, lecz trzeba ustalić wszystko dokładnie. To nie jest na pięć minut rozmowy - mówił napastnik Bayernu Monachium. 

Robert Lewandowski o szczepieniach:

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie