Phil Mickelson najstarszym golfistą z tytułem wielkoszlemowym

Inne
Phil Mickelson najstarszym golfistą z tytułem wielkoszlemowym
fot. PAP
Phil Mickelson został najstarszym golfistą z tytułem wielkoszlemowym.

Amerykanin Phil Mickelson został w wieku blisko 51 lat najstarszym golfistą, który wygrał jeden z czterech turniejów wielkoszlemowym. W niedzielę triumfował na polu Kiawah Island w USA w PGA Championship.

Mickelson w dniu zwycięstwa miał 50 lat, 11 miesięcy i siedem dni. Dotychczasowym najstarszym triumfatorem turnieju tej rangi był Julius Boros, który w 1968 roku wygrał PGA Championship w wieku 48 lat, czterech miesięcy i 18 dni.

 

- Trudno znaleźć słowa na opisanie mojego entuzjazmu i poczucia spełnienia. Niewiele osób wierzyło, że mogę tego dokonać. Tę chwilę będę świętować przez resztę życia - powiedział Mickelson, który w Kiawah Island uzyskał wynik sześć poniżej normy pola "par" i o dwa uderzenia wyprzedził rodaka Brooksa Koepkę i Louisa Oosthuizena z RPA.

 

To szósty wielkoszlemowy tytuł Mickelsona. W PGA Championship był najlepszy w 2005 roku. Pierwszy zawodowy turniej wygrał przed 30 laty. - To bardzo możliwe, że to moja ostatnia wygrana. Z drugiej strony pokazałem, że i w starszym wieku można zwyciężać. Wymaga to więcej ciężkiej pracy, ale to się, cholera, opłaca! - podkreślił.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze