EURO 2020: Robert Lewandowski wśród zaszczepionych piłkarzy. "Pozostali nie wyrazili chęci"

Piłka nożna
EURO 2020: Robert Lewandowski wśród zaszczepionych piłkarzy. "Pozostali nie wyrazili chęci"
fot. PAP
Robert Lewandowski jest wśród 19 piłkarzy, którzy zaszczepili się we wtorek przeciw COVID-19.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski jest wśród 19 piłkarzy, którzy zaszczepili się we wtorek przeciw COVID-19. Pozostali nie wyrazili takiej chęci, ale kilku z nich ma przeciwciała. Biało-Czerwoni przygotowują się w Opalenicy do mistrzostw Europy.

Lewandowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej nie udzielił konkretnej odpowiedzi w sprawie ewentualnego szczepienia, jednak dzień później - jak powiedział PAP rzecznik prasowy i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski - skorzystał po konsultacji z tej możliwości.

 

- Dziewiętnastu piłkarzy, w tym nasz kapitan, zostało dzisiaj zaszczepionych jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson. Pozostali nie wyrazili chęci. Przypomnę, że nie było takiego obowiązku. Kilku jednak uzyskało odporność. Mogę powiedzieć, że w tej grupie bez szczepionki jest tylko czterech piłkarzy, którzy nie przeszli koronawirusa i nie mają przeciwciał - dodał Kwiatkowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Żona Gerda Muellera zaskoczona postawą Roberta Lewandowskiego. "Myślałam, że nie strzela specjalnie"

 

W Opalenicy, z wyjątkiem Grzegorza Krychowiaka, są już wszyscy podopieczni Paulo Sousy - czyli 25 zawodników oraz powołany tylko na zgrupowanie bramkarz Radosław Majecki. - Grzegorz dołączy do nas do końca dnia. Jeżeli chodzi o zdrowie piłkarzy, to na ten moment nikt nie zgłasza kontuzji - powiedział team menedżer kadry.

 

O godzinie 17:00 Biało-Czerwoni przeprowadzą trening na miejscowym boisku. Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i na zakończenie - tydzień później - z Islandią w Poznaniu.

 

9 czerwca Biało-Czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju. Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy, które rozpoczną się 11 czerwca, biało-czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

 

Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim o szczepieniach w reprezentacji Polski:

 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie