French Open: Magdalena Fręch - Tereza Mrdeza. Relacja i wynik na żywo

Tenis

Magdalena Fręch rozpoczyna walkę o udział w turnieju głównym French Open. W pierwszej rundzie kwalifikacji rywalką polskiej tenisistki będzie Tereza Mrdeza. Fręch jest obecnie wyżej notowana w światowym rankingu, ale siedem lat starsza Chorwatka to zawodniczka bardziej doświadczona. Relacja i wynik na żywo z meczu Magdalena Fręch - Tereza Mrdeza na Polsatsport.pl.

Fręch i Mrdeza spotkają się w cyklu WTA pierwszy raz. Za faworytkę meczu można uznać Polkę, która zajmuje 153. miejsce w światowym rankingu, a jej przeciwniczka jest obecnie 211. Chorwatka najwyższe w karierze była w 2015 roku, gdy plasowała się na 150. pozycji. Mrdeza jest jednak zdecydowanie bardziej doświadczona, a to z pewnością można uznać za atut.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tegoroczne US Open bez sędziów liniowych

 

Polka rozpoczyna walkę o French Open po serii turniejów ITF w Stanach Zjednoczonych. Na początku maja dotarła do półfinału w Charleston, a w połowie miesiąca do ćwierćfinału w Bonita Springs na Florydzie. Zdobyła tam sporo punktów, a to dało jej awans w najnowszym notowaniu.

 

Mrdeza w tym samym czasie walczyła w Europie, choć start w Zagrzebiu nie był udany. Po przebrnięciu kwalifikacji wygrała jeden mecz, a w drugiej rundzie odpadła. Znacznie lepiej poszło jej w turnieju ITF w Hiszpanii. Tam też przeszła kwalifikacje, a w turnieju głównym dopiero w półfinale pokonała ją Holenderka Arantxa Rus.   

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Magdalena Fręch - Tereza Mrdeza na Polsatsport.pl od godziny 16:10.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie