Liga Narodów siatkarek 2021: Polska - Włochy. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
Liga Narodów siatkarek 2021: Polska - Włochy. Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport
Polskie siatkarki zagrają w Lidze Narodów.

Czas na długo wyczekiwaną Ligę Narodów siatkarek! Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Rimini od meczu z Włoszkami. Gospodynie zagrają drugim składem. Jak zainaugurują miesiąc zmagań w "bezpiecznej bańce" podopieczne trenera Jacka Nawrockiego? Przekonamy się niebawem. Bez wątpienia czekają nas wielkie emocje. Transmisja meczu Polska - Włochy w Polsacie Sport i na Ipla.tv.

Siatkarki z Italii w Lidze Narodów wystąpią drugim składem. Poprowadzi je trener Cesare Bregoli. Pierwszy zespół w tym czasie będzie przygotowywał się do igrzysk olimpijskich.

 

Szkoleniowiec Biało-Czerwonych nie ukrywa, że włoska ekipa jest największą niewiadomą. - To dwa różne zespoły. Ten olimpijski znamy. Tam są zawodniczki, które będą grały według mnie o złoto na igrzyskach. Ta grupa w Rimini była w tamtej reprezentacji, były w Lidze Narodów. Jest kilka dziewczyn wyciągniętych z ligi. Jest to skład ograny w lidze włoskiej. Jeśli chodzi o dystrybucję, o sposób grania, to mało wiemy. Tak naprawdę dysponowaliśmy jedynie materiałem z tą pierwszą reprezentacją. To chyba dla nas największa niewiadoma, bo to pierwszy mecz. Nie ma co opowiadać o różnych zagraniach, skoro można je rozpatrywać jedynie indywidualnie - zaznaczył.

 

Nawrocki w Lidze Narodów będzie musiał sobie poradzić bez kilku kluczowych siatkarek. W kadrze zabraknie m.in. Joanny Wołosz, która dostała wolne na pierwszą część sezonu. Z kolei tuż przed wylotem uraz wykluczył z gry Martynę Grajber, natomiast już w Rimini Martę Krajewską. Tę pierwszą zastąpi przyjmująca Karolina Drużkowska. Natomiast za rozgrywającą, sztab nie zdecydował się powoływać dodatkowej zawodniczki.

 

Liga Narodów siatkarek 2021 zostanie rozegrana od 25 maja do 25 czerwca. Będzie w niej rywalizować szesnaście reprezentacji, które zagrają systemem "każdy z każdym". Wszystkie drużyny rozegrają więc po piętnaście spotkań. Cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, które odbędą się 24 czerwca. Mecz o brązowy medal i finał zaplanowano na piątek 25 czerwca.

 

Transmisja meczu Polska - Włochy od godziny 18.45 w Polsacie Sport i na Ipla.tv. Przedmeczowe studio od 16.00.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie