NHL: Trzy dogrywki i awans Winnipeg Jets. Inni nie wykorzystali szansy

Winnipeg Jets wygrali cztery mecze z Edmonton Oilers. Ostatni był wyjątkowo zacięty

Hokeiści Winnipeg Jets wywalczyli w poniedziałek awans do drugiej rundy fazy play-off ligi NHL. "Odrzutowce" dopiero po trzech dogrywkach pokonały u siebie Edmonton Oilers 4:3 i rywalizację do czterech zwycięstw wygrały 4-0. O drugą rundę wciąż muszą walczyć gracze Tampa Bay Lightning i Vegas Golden Knights, którzy mogli już awansować, ale tym razem musieli uznać wyższość rywali.

Poza pierwszym meczem w serii, wygranym przez Jets 4:1, wszystkie pozostałe były bardzo zacięte i kończyły się różnicą jednej bramki. Ekipa z Winnipeg zawsze jednak ostatecznie okazywała się lepsza.

W poniedziałek po dwóch tercjach to Oilers prowadzili 3:2. Bramki dla "Nafciarzy" zdobyli Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins i Alex Chiasson. W trzeciej części gry swojego drugiego gola w meczu zdobył Mark Scheifele i potrzebna była dogrywka. Ostatecznie dopiero w trzeciej, po blisko 47 minutach dodatkowej gry, zwycięstwo Jets dał Kyle Connor.

- Nie chcieliśmy zmarnować szansy na szybkie zamknięcie rywalizacji. Tym bardziej, że Oilers to świetna drużyna, która jest w stanie wygrać cztery spotkania z rzędu - powiedział kapitan Jets Blake Wheeler.

W kolejnej rundzie "Odrzutowce" zmierzą się z lepszym w parze Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens. W poniedziałek "Klonowe Liście" wygrały na wyjeździe 2:1 i w takim samym stosunku prowadzą w serii.

Minionej nocy jeszcze dwie drużyny mogły wywalczyć awans do następnej rundy, ale przegrały swoje mecze. Broniący tytułu Tampa Bay Lightning ulegli na wyjeździe Florida Panthers 1:4. W bramce gospodarzy zagrał tym razem Spencer Knight. Obronił 36 strzałów i został drugim w historii NHL najmłodszym bramkarzem, który wygrał mecz w debiucie w play-off. W poniedziałek Amerykanin miał 20 lat i 35 dni. Rekordzistą jest były już hokeista z Kanady Don Beaupre, który w 1981 roku cieszył się z pierwszej wygranej w play-off w wieku 19 lat i 202 dni.

Vegas Golden Knights we własnej hali przegrali z Minnesota Wild 2:4. Swojego pierwszego w karierze gola w play-off strzelił mistrz olimpijski z Pjongczangu Rosjanin Kiriłł Kaprizow.

"Błyskawice" oraz "Złoci Rycerze" prowadzą teraz 3-2. Kolejną szansę na wyeliminowanie rywali obie ekipy będą miały w środę.