Bundesliga: Holstein Kiel blisko awansu

Piłkarze Holstein Kiel pokonali 1.FC Koeln w pierwszym meczu barażowym.

Piłkarze 1.FC Koeln przegrali u siebie z Holstein Kiel 0:1 (0:0) w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w niemieckiej ekstraklasie. Rewanż zaplanowany jest na sobotę na godz. 18. Jedyną bramkę strzelił w 59. minucie Simon Lorenz.

Ekipa z Kolonii zajęła 16. miejsce w tabeli Bundesligi i dlatego o utrzymanie musi walczyć z trzecią drużyną zaplecza, w tym wypadku Holstein Kiel, która jeszcze nigdy nie grała w najwyższej klasie rozgrywek.

Bohaterem środowego spotkania został obrońca Lorenz, który na murawie pojawił się 20 sekund wcześniej, a gola strzelił przy swoim pierwszym kontakcie z piłką.

- Jestem wkurzony i rozczarowany, że przegraliśmy ten mecz. Patrząc na przebieg spotkania, remis byłby bardziej sprawiedliwy. Mamy jednak jeszcze 90 minut w Kilonii, by odmienić nasze losy - skomentował kapitan FC Koeln Jonas Hector.

W podobnym tonie wypowiedział się trener Friedhelm Funkel. - Mamy rozegraną pierwszą połowę. Wszystko nadal jest w naszych rękach - powiedział.

Mistrzem Niemiec został Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie. Do 2. Bundesligi spadły drużyny Schalke Gelsenkirchen i Werder Brema. Z kolei do elity wracają VfL Bochum i Greuther Fuerth.