Liga Narodów siatkarek: Dotkliwa porażka Polek w drugim spotkaniu

Siatkówka
Liga Narodów siatkarek: Dotkliwa porażka Polek w drugim spotkaniu
fot. Cyfrasport
Libero Maria Stenzel.

To nie był dzień Biało-Czerwonych. Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały co prawda pierwszy set w spotkaniu Ligi Narodów przeciwko reprezentacji Serbii. W trzech kolejnych nie były jednak w stanie nawiązać rywalizacji z aktualnymi mistrzyniami świata i Europy. Tym razem ekipa z Bałkanów wystąpiła w rezerwowym składzie, ponieważ najważniejsze zawodniczki dostały teraz wolne, by w spokoju przygotowywać się do igrzysk w Tokio.

W przeciwieństwie do Polek, to Serbki rozpoczęły spotkanie od kilku błędów. Sytuacja nie poprawiła się w środkowej części seta, bo gra obu ekip falowała a siatkarki nie uniknęły pomyłek, szczególnie tych przy zagrywce. Końcówka należała już jednak do Biało-Czerwonych, które pewnie pokonały Serbki do 20. Był to pierwszy i ostatni set dla zawodniczek Nawrockiego drugiego dnia rywalizacji w Lidze Narodów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w Krakowie i w Gdańsku


Drugą odsłonę lepiej otworzyły siatkarki z Bałkanów, które szybko objęły prowadzenie. Na parkiecie brylowała przyjmująca Katarina Lazović, która zdobywała punkt za punktem. Polki miały za to problem, aby nawiązać rywalizację z rywalkami. Nie bez powodu Serbki pewnie zamknęły tę partię, wygrywając 25:17. 

 

Sytuacja nie zmieniła się w kolejnym secie, w którym rywalki Biało-Czerwonych potwierdziły dominację. To był prawdziwy "Lazović-Show" - była siatkarka ŁKS Commercecon Łódź znowu błyszczała na boisku. Mimo licznych błędów Serbki nie oddały wygranej, pokonując - albo wręcz rozgramiając - Polki do 16.

 

Zawodniczki z południa Europy kontynuowały doskonałą passę w czwartej odsłonie, rozpoczynając ją od zdobycia pięciu punktów z rzędu! Co prawda była to dużo lepsza partia w wykonaniu zawodniczek Nawrockiego, którym w środkowej części seta udało się zbliżyć do rywalek, ale ostatecznie to Serbki mogły cieszyć się z pierwszego triumfu. Dzień wcześniej po tie-breaku uległy reprezentacji Turcji.

Skrót meczu Polska - Serbia:

Polska - Serbia 1:3 (25:20, 17:25, 16:25, 21:25)

 

Serbia: Ana Jaksic, Sofija Medic, Sara Lozo, Katarina Lazovic, Jovana Kocic, Sara Caric i Sanja Djurdjevic (libero)

 

Polska: Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Zuzanna Górecka, Maria Stenzel (libero) oraz Monika Jagła (libero), Martyna Łazowska, Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Martna Łukasik, Klaudia Alagierska.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie