Po roku w Asseco Resovii wrócił do Niemiec. Jeffrey Jendryk siatkarzem Berlin Recycling Volleys

Siatkówka
Po roku w Asseco Resovii wrócił do Niemiec. Jeffrey Jendryk siatkarzem Berlin Recycling Volleys
fot. PAP/Leszek Szymański
Jeffrey Jendryk zagra w Berlin Recycling Volleys.

W ubiegłym sezonie występował w Asseco Resovii, a kolejny spędzi w siatkarskiej Bundeslidze. Środkowy Jeffrey Jendryk został zawodnikiem wielokrotnego mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys.

Jeffrey Jendryk wraca do klubu, w którym spędził wcześniej dwa sezony (2018–20) i z którym wywalczył mistrzostwo, Puchar oraz Superpuchar Niemiec. To był jego pierwszy klub tego zawodnika w Europie, skąd przeniósł się po ukończeniu studiów na Loyola University Chicago.

 

W maju 2020 roku został siatkarzem Asseco Resovii. W minionym sezonie PlusLigi, który rzeszowski klub zakończył na 5. miejscu, Amerykanin rozegrał 28 meczów. Wywalczył w nich 150 punktów (116 atak + 5 zagrywka + 29 blok). Teraz wraca do BRV – klubu, który wygrywał pięć ostatnich mistrzostw Niemiec.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BR Volleys (@brvolleys)

 

25-letni środkowy wraz z reprezentacją Stanów Zjednoczonych wywalczył srebrny i brązowy medal Ligi Narodów, a teraz szykuje się do startu w kolejnej edycji tej imprezy we włoskim Rimini. Największym sukcesem z kadrą jest brązowy medal mistrzostw świata 2018. Ma też na koncie srebro mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów oraz brąz Pucharu Świata w 2019 roku.

 

Jendryk jest kolejnym zawodnikiem ściągniętym z PlusLigi, który w przyszłym sezonie wzmocni BRV. Tą samą drogą podążył Ruben Schott, który wcześniej reprezentował barwy Trefla Gdańsk (2018–20) i Indykpolu AZS Olsztyn (2020–21).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie