WTA w Strasburgu: Magda Linette w półfinale po ograniu wyżej notowanej rywalki

Magda Linette po raz ostatni była w półfinale imprezy WTA w lutym 2020 roku

Rozstawiona z numerem ósmym Magda Linette awansowała w czwartek do półfinału tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Strasburgu. Polska tenisistka bez problemów pokonała pochodzącą z Kazachstanu Julię Putincewą 6:3, 6:3.

Putincewa była w Strasburgu rozstawiona z numerem czwartym. W światowym rankingu WTA zajmuje 43. miejsce, o pięć pozycji wyższe niż Linette. Mimo wszystko poznanianka była na korcie wyraźnie lepsza. To był ich piąty pojedynek, a Polka triumfowała po raz czwarty.

O finał Linette zagra z Soraną Cirsteą. To będzie ich czwarty mecz, a bilans (2:1) jest korzystny dla Rumunki, która jest obecnie 61. rakietą świata. Po raz ostatni spotkały się w 2019 roku w Shenzen i wówczas lepsza okazała się Cirstea.

Po raz ostatni Polka była w półfinale imprezy WTA w lutym 2020 roku, kiedy wygrała turniej w tajskim mieście Hua Hin.

Turniej w Strasburgu to dla Linette trzeci w sezonie występ na kortach ziemnych w Europie. W Madrycie i Rzymie uległa w pierwszych rundach, odpowiednio, Chince Saisai Zheng i Czeszce Petrze Kvitovej po trzysetowych potyczkach.