Czas na kolejne łagodzenia obostrzeń. Dotyczą one także imprez sportowych

Inne
Czas na kolejne łagodzenia obostrzeń. Dotyczą one także imprez sportowych
fot. PAP
Na nowych regulacjach mogą skorzystać głównie organizatorzy zawodów biegowych czy rowerowych.

Od piątku w imprezach sportowych na świeżym powietrzu może uczestniczyć do 250 osób, a nie jak dotychczas do 150. Poza tym wprowadzono możliwość udziału więcej niż jednej grupy, ale przy zachowaniu 30-metrowego odstępu między nimi.

W piątek, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, zaczynają obowiązywać nowe, powiększone limity uczestników imprez sportowych na otwartej przestrzeni.

 

Wydarzenia mogą być teraz organizowane z limitem do 250 osób w grupie, przy czym grup może być więcej niż jedna, ale warunkiem jest zachowanie odstępu 30-metrowego między nimi. Na nowych regulacjach mogą skorzystać głównie organizatorzy zawodów biegowych czy rowerowych.

 

Zobacz także: Nowe limity liczby miejsc dla publiczności podczas meczów kadry narodowej w piłce nożnej

 

Do limitów nie są wliczane osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

 

Nadal w wydarzeniach sportowych na świeżym powietrzu mogą uczestniczyć kibice w wymiarze 25 procent pojemności trybun. Limit ten zwiększono dla dwóch meczów towarzyskich piłkarskiej reprezentacji, przygotowującej się do mistrzostw Europy. 1 czerwca we Wrocławiu i tydzień później w Poznaniu na spotkaniach z Rosją i Islandią trybuny będą się mogły zapełnić w 50 procentach.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze