Fortuna 1 Liga: Ważne zwycięstwo GKS Tychy w Łodzi. Zabójcza końcówka

Łukasz Grzeszczyk

W piątkowym meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi Widzew Łódź przegrał u siebie z GKS Tychy 0:2. O wyniku przesądziły gole strzelone w ostatnich minutach spotkania.

- Widzew nie punktuje tak jakby sobie życzył. Trzeba im oddać, że cały czas są bardzo groźni, dynamiczni na skrzydłach, a w ataku próbują stosować skoki pressingowe. Dodatkowo grają u siebie przed mocno wymagającymi kibicami. To jednak działa w dwie strony. My mamy swoje do zrobienia i jedziemy do Łodzi pozytywnie nastawieni - mówił trener GKS Tychy Artur Derbin.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli. Przewagę mieli łodzianie. W sumie oddali osiem strzałów, ale żaden z nich nie zaskoczył bramkarza GKS Tychy. Tymczasem goście, którzy walczą o awans do PKO Ekstraklasy, po 45 minutach schodzili do szatni z zaledwie jednym uderzeniem na koncie.

Po zmianie stron długo wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. W końcówce piłkarze GKS Tychy zdołali jednak dwukrotnie pokonać Vjaceslavsa Kudrjavcevsa. W 89. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka bramkarz łodzian wypuścił piłkę z rąk pod nogi Kamila Kargulewicza, który skierował ją do siatki. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny, uznając, że Łukasz Moneta był faulowany w polu karnym. Gospodarze protestowali, widząc całą sytuację zupełnie inaczej, jednak decyzja była nieodwołalna. Do rzutu karnego podszedł Grzeszczyk i ustalił wynik spotkania.