LAN-owe finały Polskiej Ligi Esportowej z udziałem gwiazd

E-sport
LAN-owe finały Polskiej Ligi Esportowej z udziałem gwiazd
fot. Materiały prasowe
Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. inwestorzy Polskiej Ligi Esportowej, czyli Dawid Podsiadło i Marcin Gortat.

Już w ten piątek 4 najlepsze drużyny CS:GO rozpocznie rywalizację w finałowych rozgrywkach PGE Dywizji Mistrzowskiej. Zwycięska czwórka pierwszy raz od 1,5 roku znów spotka się na LAN-ie. Stawka jest wysoka, bo zawodnicy powalczą o łączną pulę nagród 100 000 złotych, slot do kwalifikacji do BLAST Premier Fall 2021 i wyróżnienia MVP. Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. inwestorzy Polskiej Ligi Esportowej, czyli Dawid Podsiadło i Marcin Gortat.

Tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej

Siedem kolejek fazy zasadniczej, dziesiątki godzin spędzonych na wirtualnych mapach, nieoczekiwane zwroty akcji, wyścig po kolejne punkty w meczowej tabeli, aż w końcu winning moments, które z pewnością zapadną w pamięci fanów i komentatorów – to wszystko doprowadziło graczy sześciu najlepszych zespołów polskiego CSa do fazy pucharowej PGE Dywizji Mistrzowskiej. Nadchodzące zmagania będą jednak inne niż wszystkie. Pierwszy raz od 1,5 roku zawodnicy 4 drużyn podczas finałowych rozgrywek znów usiądą obok siebie, by ramię w ramię walczyć o tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej.

 

- Esportową historię tworzymy wspólnie z graczami i fanami, dlatego cieszę się, że jako Polska Liga Esportowa stale wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Niezmiennie dbamy o profesjonalną rywalizację na najwyższym poziomie, oferując przy tym wyjątkowe emocje. Tym razem - ku zaskoczeniu środowiska gamingowego i po tak długo wyczekiwanej przez wszystkich przerwie - znowu gramy na stacjonarnym evencie - podkreśla Radosław Wójcik, Head of Communication & PR.

LAN-owe finały pełne atrakcji

Dla Polskiej Ligi Esportowej to wydarzenie będzie unikalnym przedsięwzięciem z jeszcze jednego powodu: LAN-owe zmagania transmitowane będą aż z trzech miejsc. Podczas finałowego weekendu połączymy się z komentatorem obecnym w telewizji Polsat Games oraz z hostami w ESPOCIE, czyli gamingowym sercu stolicy i w Esports Performance Center w Warszawie, jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie ośrodków oraz pierwszym w historii profesjonalnym centrum szkoleniowym dla organizacji esportowych w Europie. Podczas tak ważnego i przełomowego dla polskiej sceny esportowej wydarzenia, nie może zabraknąć przedstawicieli świata sportu, mediów i show biznesu, dlatego też w sobotni wieczór porozmawiamy na żywo m.in. z inwestorami Polskiej Ligi Esportowej - Dawidem Podsiadło i Marcinem Gortatem. Sportowe emocje i gorącą atmosferę dodatkowo podkręci gamingowy wehikuł czasu, czyli atrakcje w postaci strefy retro gamingu.

Nagrody MVP od Marcina Gortata

To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie Polska Liga Esportowa przygotowała dla zawodników i kibiców, przy wsparciu partnera tytularnego dywizji oraz zaangażowaniu sponsorów. Gracze staną w szranki po 100 000 złotych, slot do kwalifikacji do prestiżowego, międzynarodowego turnieju BLAST Premier Fall 2021 oraz nagrody MVP ufundowane przez legendę NBA i inwestora Polskiej Ligi Esportowej - Marcina Gortata. Grający pod nickiem "MG13" koszykarz z sukcesami zgłębia tajniki esportu. - Żyjemy w wyjątkowych czasach, a ten turniej daje nam szansę na nowo zakosztować wielkich emocji. Zawodnicy mogą sobie spojrzeć prosto w oczy i wymienić uprzejmości. Doskonale znam to uczucie z gry w NBA. Faza playoffs, zarówno w NBA, jak i w esporcie, rządzi się swoimi prawami i wygrywa ten, kto pokaże największy charakter - mówi Gortat.

Finałowy rundown

Pierwszy mecz finałowych rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej rozpocznie się w najbliższy piątek 28 maja o godz. 18.00. Transmisja w Polsat Games, na YouTube oraz na twitch.tv/polsatgames. Specjalną relację na żywo z ostatniego dnia finałów przygotuje również redakcja WP Sportowych Faktów. Śledźcie nas też w mediach społecznościowych pod hashtagiem #finalyPLE.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie