Liga Narodów: Japonia - Iran. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W jednym z piątkowych meczów pierwszej kolejki Ligi Narodów siatkarzy reprezentacja Japonii zmierzy się z Iranem. To azjatyckie starcie zapowiada się arcyciekawie. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Wyżej notowanym zespołem z pewnością jest Iran, który ma chrapkę, aby powalczyć nawet o podium tych rozgrywek. Obie reprezentacje ostatni raz rywalizowały ze sobą 13 października 2019 roku w ramach Pucharu Świata. Wówczas lepsi okazali się zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy wygrali 3:1. W Lidze Narodów to jednak "Persowie" mieli lepsze nastroje, ponieważ zwyciężyli Japończyków bez straty seta w ostatniej rozgrywanej edycji w 2019 roku. Wtedy Iran w klasyfikacji końcowej zajął wysokie drugie miejsce i ustąpił jedynie Brazylii. Japonia skończyła zmagania na 10. pozycji.

 

Zobacz także: Liga Narodów siatkarzy 2021: Transmisje TV i stream online piątkowych meczów – 28.05

 

Liga Narodów siatkarzy jest organizowana przez FIVB od 2018 roku, jako kontynuacja rozgrywanej w latach 1990–2017 Ligi Światowej. Dwie dotychczasowe edycje wygrała Rosja (2018, 2019). W 2020 roku impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Edycja 2021 odbywa się we włoskim mieście Rimini w "bezpiecznej bańce".

 

Relacja i wynik na żywo meczu Japonia - Iran od godz. 13:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie