Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 1. kolejki

We włoskim mieście Rimini rozpoczęła się Liga Narodów siatkarzy 2021. Już na inaugurację rozegrano kilka niezwykle interesujących spotkań. Sprawdź wyniki meczów 1. kolejki Ligi Narodów.

Tegoroczną edycję Ligi Narodów siatkarzy rozpoczął mecz Francji z Bułgarią. Trójkolorowi wygrali 3:0, ale pierwsza i trzecia partia miała bardzo wyrównany przebieg. Większych emocji nie było w spotkaniu Niemcy – Australia, zakończonym wygraną ekipy z Europy w trzech krótkich setach.

Rozstrzygnięcie w meczu Japonia – Iran możemy uznać za pierwszą niespodziankę VNL 2021. Przed spotkaniem wyżej stały akcje siatkarzy trenera Władimira Alekno, a jednak to ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrała 3:0! W trzecim secie Iran miał szansę na wygraną i być może na odwrócenie losów rywalizacji, ale Japończycy wyszli zwycięsko z rywalizacji na przewagi (26:24).

Ciekawie było w spotkaniu Serbia – Słowenia. W pierwszym i trzecim secie oglądaliśmy zaciętą walkę obu ekip. Trzecią odsłonę zwieńczyła długa i zacięta rywalizacja na przewagi, wygrana przez podopiecznych trenera Slobodana Kovacia 36:34! Serbowie wygrali ostatecznie 3:1, ale przypłacili ten mecz urazem Srecko Lisinaca. Środkowy opuścił parkiet już w pierwszym secie.

Holendrzy zdołali ugrać seta w meczu z reprezentacją Rosji, w dużej mierze dzięki błyskowi Nimira Abdel-Aziza w polu serwisowym. W trzech pozostałych partiach wyraźnie górą była jednak Sborna.

W spotkaniu Stanów Zjednoczonych z Kanadą większe emocje przyniósł jedynie drugi set, zakończony wygraną Amerykanów w rywalizacji na przewagi. W pozostałych setach siatkarze USA byli już zdecydowanie lepsi. Pewne zwycięstwo 3:0 nad reprezentacją Włoch odnieśli Polacy, ale gospodarze turnieju w Rimini wystartowali w rezerwowym składzie.