PlusLiga: Warszawski klub siatkarski stracił sponsora tytularnego!

Siatkówka
PlusLiga: Warszawski klub siatkarski stracił sponsora tytularnego!
fot. Cyfrasport

Orlen Paliwa nie będzie już sponsorem siatkarzy występującego w PlusLidze klubu, który dotychczas nosił nazwę Verva Warszawa Orlen Paliwa. Spółka związana była z klubem, który w minionym sezonie wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski, od 2019 roku.

– Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonego audytu dotychczasowej współpracy, analizy potencjału marketingowego i biznesowego oraz pozostałych czynników wpływających na wizerunek spółki – wskazano w komunikacie przekazanym przez przedstawicieli Orlen Paliwa.

 

Zobacz także: Zasady i regulamin siatkarskiej Ligi Narodów 2021

 

Od kilku miesięcy już w mediach pojawiały się informacje o możliwości zmiany właściciela warszawskiego klubu. Jedną z opcji jest przejęcie go przez dwie gwiazdy reprezentacji Polski – Michała Kubiaka i Wilfredo Leona, pojawiła się też opcja ukraińskiego inwestora.

 

Stołeczny klub siatkarski od kilku lat nie może narzekać na nadmierny spokój. Jego dalsze funkcjonowanie stanęło pod dużym znakiem zapytania w 2019 roku, gdy ówczesny sponsor tytularny - firma ONICO - złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Ostatecznie drużyna przystąpiła jesienią do nowego sezonu – początkowo pod nazwą Projekt Warszawa, a w trakcie rozgrywek stała się Vervą Warszawa Orlen Paliwa. W rozgrywkach 2019/20 zajęła w PlusLidze drugie miejsce (z powodu pandemii COVID-19 rywalizacja nie została dokończona i medali nie przyznano), a w ostatnim sezonie wywalczyła brąz.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie