PlusLiga: Libero Robert Milczarek nadal w PGE Skrze Bełchatów

Siatkówka
PlusLiga: Libero Robert Milczarek nadal w PGE Skrze Bełchatów
fot. Cyfrasport
Libero Robert Milczarek w PGE Skrze Bełchatów występuje od wielu lat.

Robert Milczarek zostanie w PGE Skrze Bełchatów na kolejny sezon. – Robert to wzór profesjonalizmu i chłopak, którego omijają kontuzje. Zawsze jest pierwszy w hali, buduje atmosferę pracy w drużynie – powiedział prezes Konrad Piechocki.

Robert Milczarek miał już kilka epizodów gry w PGE Skrze. 38-letni libero doskonale pamięta początek wielkiej historii bełchatowskiego klubu, gdy występował w żółto-czarnych barwach w latach 2003–08. To wtedy PGE Skra rozpoczęła swoją hegemonię w polskiej siatkówce. Libero wspólnie ze swoimi kolegami z drużyny wywalczyli cztery mistrzostwa Polski (2005, 2006, 2007, 2008) oraz trzy krajowe Puchary (2005, 2006, 2007). W tym okresie Milczarek zdobył także brązowy medal Ligi Mistrzów (2008).

 

Zobacz także: Kibice PGE Skry mogą spać spokojnie! Opoka drużyny zostaje na kolejny sezon

 

Po kilku latach przerwy libero wrócił do PGE Skry i… ponownie wywalczył Puchar Polski (2012) oraz historyczny sukces, czyli srebrny medal Ligi Mistrzów (2012). Od 2015 roku Milczarek nieprzerwanie reprezentuje barwy bełchatowskiego klubu, a z tym przyszły kolejne sukcesy: mistrzostwo Polski (2018), Puchar Polski (2016), dwa Superpuchary Polski (2017, 2018) oraz brązowy medal Ligi Mistrzów (2019). Tak doświadczony libero wciąż ma głód siatkówki i porozumiał się z zarządem PGE Skry w kwestii kontraktu na kolejny sezon.

 

– Bardzo się cieszę, że zostaję w PGE Skrze na kolejny sezon. Z tym klubem przeżyłem wiele wspaniałych chwil, mam go w swoim sercu. Siatkówka wciąż sprawia mi wiele radości i po raz kolejny dziękuję za zaufanie. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie owocny i wspólnie zdobędziemy historyczne, dziesiąte mistrzostwo Polski – przyznał Robert Milczarek.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PGE Skra Bełchatów (@pgeskra)

 

– Robert to wzór profesjonalizmu i chłopak, którego omijają kontuzje. Zawsze jest pierwszy w hali, buduje atmosferę pracy w drużynie. Wzór do naśladowania dla młodszych. Do tego zawsze otwarty do rozmowy, do pomocy młodszym, jak współpracować na boisku. To bardzo ważny element w kontekście rywalizacji i pomocy, jeśli chodzi o pozycję libero. Pamięta pierwsze sukcesy PGE Skry i po kilku wojażach w różnych klubach wciąż będzie kontynuował karierę w Bełchatowie – powiedział prezes KPS Skra Bełchatów S.A. Konrad Piechocki.

 

Robert Milczarek rozegrał w swej karierze 18 sezonów w polskiej ekstraklasie i pojawił się na parkiecie w 292 meczach. Poza Skrą występował w klubach: AZS Politechnika Warszawska (2008–10), Siatkarz Wieluń (2010–11), Effector Kielce (2012–13), Lotos Trefl Gdańsk (2013–14) oraz MKS Będzin (2014–15).

RM, Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie