Wielki finał Turnieju Wagi Ciężkiej z kibicami w Stężycy

Sporty walki
Wielki finał Turnieju Wagi Ciężkiej z kibicami w Stężycy
fot. Materiały prasowe

W niedzielę 30 maja w Stężycy na Kaszubach Kacper Meyna (5-0, 2 KO) zmierzy się z Mateuszem Cielepałą (2-1, 1 KO) w wielkim finale Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej organizowanego przez Krystiana Każyszkę. "Rocky Boxing Night - The Tournament" - pod Patronatem Gminy Stężyca będzie pierwszą galą w Polsce w czasie pandemii z kibicami na trybunach. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

Po ćwierćfinałowych i półfinałowych zwycięstwach, w niedzielę pochodzący z Gołubia (gmina Stężyca, powiat kartuski) Kacper Meyna powalczy z Mateuszem Cielepałą z Malczyc koło Środy Śląskiej. Stawką będzie nagroda główna w wysokości 100 tys. złotych i kontrakt zawodowy z Rocky Boxing Promotion Krystiana Każyszki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Manny Pacquiao wraca na ring!

 

Eksperci w zdecydowanej większości opowiadają się za zwycięstwem 22-letniego Meyny - na punkty po 8 rundach albo nawet przed czasem. Podkreślają, że ten młody pięściarz mocno postawił na swoją karierę i w stu procentach skoncentrowany jest na boksie. Na co dzień trenuje pod okiem Macieja Brzostka i Szymona Kruka. Natomiast Mateusz Cielepała, były mistrz Polski wagi superciężkiej, prowadzi własną firmę ogólnobudowlaną, a trenuje wieczorami. Do finałowej walki przygotowywał się m.in. w Łodzi z trenerem Bogdanem Szubą.

 

W Hali Widowiskowo Stężycy po raz pierwszy odbędzie się walka finałowa turnieju zawodowców, pierwszy raz od wielu miesięcy na trybunach będą kibice. Bilety dostępne są w Autohandel Olbia (Kaliska Kościerskie) oraz w AQUA Centrum w Kościerzynie!

 

Poza tym nigdy wcześniej na gali Rocky Boxing Promotion nie było walki kobiet. W niedzielę wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i reprezentantka kraju Angelika "Kryształ" Krysztoforska skrzyżuje rękawice z inną debiutantką Oliwią Bednarczyk. Faworytką jest Krysztoforska, uczestniczka młodzieżowych mistrzostw Europy, która kilka razy była w finale MP Seniorek i Młodzieży. Pochodzi z Będzina na Śląsku, niedawno odbyła wojskową służbę przygotowawczą w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

 

- Wyjdę do ringu po czwarte zwycięstwo w swojej ostatniej czterorundowej walce - zapowiada pięciokrotny mistrz Polski Dominik "Harwan" Harwankowski (3-0, 2 KO). Pięściarz promowany przez Krystiana Każyszkę powalczy z innym niepokonanym zawodnikiem Michałem Bulikiem (3-0, 2 KO).

 

Natomiast kolejny pięściarz z teamu Rocky Boxing Promotion Damian Tymosz (4-1-1, 2 KO), były wicemistrz Polski kadetów, będzie rywalizował z Jakubem Laskowskim (4-3-1, 2 KO).

 

Na Kaszubach boksować będą również m.in. Kubańczycy Kubańczyk Ihosvany Garcia (3-0, 2 KO) i Yaniel Evander Rivera (3-0, 1 KO) z Klubu Bokserskiego Walczak Poznań. Obaj już spędzili kilka miesięcy w Polsce, mają za sobą okres aklimatyzacyjny. Twierdzą, że bardzo dobrze czują się w naszym kraju, rozwijają swoje umiejętności sportowe i są gotowi na kolejne wygrane. A jak marzenia i cele w boksie profesjonalnym sięgają najważniejszych światowych tytułów. Krok po kroku...

 

W co-main eventu w Stężycy do starcia z Ihosvanym Garcią stanie bardzo waleczny i nieustępliwy Bartłomiej Grafka (22-39-4, 10 KO), którego rekord jest mocno mylący dla wielu przeciwników... Yaniel Evander Rivera spotka się z Ukraińcem Andriiem Tsiurą (3-0, 2 KO).

 

Kolejny zawodowy sprawdzian czeka Radomira Obruśniaka (3-0, 2 KO), byłego mistrza Polski seniorów i młodzieżowców oraz brązowego medalisty mistrzostw Unii Europejskiej. Na Kaszubach jego formę sprawdzi Ukrainiec Mykyta Litvinenko (2-1-1, 1 KO).

 

Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek, w którym zmierzą się Ukrainiec Rostyk Nadolskyj i utytułowany kickboxer Niemiec Kristian Malocaj.

Karta walk "Rocky Boxing Night - The Tournament: w Stężycy:

Main Event, finał Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej, 8 rund
Kacper Meyna (5-0, 2 KO) - Mateusza Cielepała (2-1, 1 KO)

 

Co-Main Event, superśrednia, 8 rund
Ihosvany Garcia (3-0, 2 KO) - Bartłomiej Grafka (22-39-4, 10 KO)

 

Kogucia, 4 rundy

Angelika Krysztoforska (debiut) - Oliwia Bednarczyk (debiut)

 

Superpiórkowa, 4 rundy

Dominik Harwankowski (3-0, 2 KO) - Michał Bulik (3-0, 2 KO)

 

Lekkopółśrednia, 6 rund

Damian Tymosz (4-1-1, 2 KO) - Jakub Laskowski (4-3-1, 2 KO)

 

Junior średnia, 6 rund

Yaniel Evander Rivera (3-0, 1 KO) - Andrii Tsiura (3-0, 2 KO)

 

Lekkopółśrednia, 6 rund

Radomir Obruśniak (3-0, 2 KO) - Mykyta Litvinenko (2-1-1, 1 KO)

 

Junior średnia, 4 rundy

Rostyk Nadolskyj (debiut) - Kristian Malocaj (debiut)

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze