Wygrał seta w pojedynkę! Nimir Abdel-Aziz rozbił Rosjan zagrywką (WIDEO)

Siatkówka to sport zespołowy, czasem jednak to indywidualności potrafią rozstrzygać o losach setów. Przykładem jest popis, jaki Nimir Abdel-Aziz dał w konfrontacji z Rosją w Lidze Narodów. Holandia przegrała ze Sborną 1:3, ale tej jeden ugrany set to w dużej mierze zasługa słynnego atakującego.

Nimir Abdel-Aziz to od kilku lat gwiazda parkietów Serie A1. Za co reprezentanta Holandii tak cenią we Włoszech? Jeśli ktoś nie śledzi rozgrywek tamtejszej ligi, może znaleźć odpowiedź w załączonym materiale wideo.

Sytuacja miała miejsce w trzecim secie spotkania. Holandia przegrywała już 0:2 i próbowała przedłużyć rywalizację. Abdel-Aziz pojawił się w polu serwisowym przy stanie 13:12 i doprowadził do stanu... 19:12!

Zaczął od bomby 126,9 km/h. W kolejnej akcji popisał się skutecznym atakiem, a trener Tuomas Sammelvuo poprosił o czas. Nie wpłynęło to na koncentrację atakującego, który popisał się kolejnym asem, tym razem serwując z prędkością 112,8 km/h. Po chwili posłał kolejną bombę i było już 17:12. To nie był jednak koniec, bo Abdel-Aziz zaserwował z prędkością 128,2 km/h i posłał piłkę tuż przed końcową linię. Selekcjoner Rosjan wziął drugą przerwę, ale następną akcję wygrali Pomarańczowi, kończąc ją atakiem... Abdel-Aziza.

Dopiero w kolejnej, na 19:13 Sborna przerwała serię przeciwników. Popis Abdel-Aziza właściwie przesądził o wygranej Holendrów w tym secie 25:18. Całe spotkanie w czterech setach wygrali jednak Rosjanie.