Wilfredo Leon pobił rekord! 13 asów serwisowych w meczu z Serbią (WIDEO)

Siatkówka
Wilfredo Leon pobił rekord! 13 asów serwisowych w meczu z Serbią (WIDEO)
fot. PAP/Grzegorz Michałowski

W meczu drugiej kolejki Ligi Narodów polscy siatkarze pokonali w Rimini Serbię 3:1. Niezwykłym wyczynem w tym spotkaniu popisał się Wilfredo Leon, który rozbił rywali zagrywką. Przyjmujący reprezentacji Polski zaserwował aż 13 asów, popełniając w tym elemencie zaledwie pięć błędów! Jego osiągnięcie jest nowym rekordem VNL.

W spotkaniu przeciwko Serbii Wilfredo Leon wywalczył łącznie 26 punktów (13/17 = 64% skuteczności w ataku + 13 zagrywek). Reprezentant Polski nie oszczędzał przyjmujących rywali. Pierwszego asa zaserwował w premierowej partii na 10:9, a po chwili znów zaskoczył Serbów. Ważna była też seria świetnych zagrywek od stanu 16:12 do 20:12 w drugim secie, która właściwie rozstrzygnęła jego losy. Kolejny popis to początek czwartego seta. Trzy pierwsze punkty dla Polski przyniosły właśnie zagrywki Leona...

 

Zobacz także: Serbowie byli bezradni! Drugie zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów

 

Przyjmujący imponował nie tylko skutecznością, ale również mocą zagrywek. Kilka z nich posłał z prędkością ponad 130 km/h. Najszybsza była ta na 20:12 w drugiej partii – 135,6 km/h!

Wszystkie asy serwisowe Wilfredo Leona w meczu z Serbią (3:1):

 

Leon swym osiągnięciem pobił rekord Ligi Narodów. Dotychczasowy rekord asów miał Yuji Nishida z Japonii, który w 2019 roku w meczu z Bułgarią(3:2) zaserwował siedem asów. Do dorobku Leona po asie dołożyli Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Norbert Huber i Aleksander Śliwka. To dało łącznie 17 punktowych zagrywek i to również jest rekord VNL. Poprzedni należał do Włochów – 14 asów w meczu z Brazylią (3:2) w 2018 roku.

 

WYNIKI LIGI NARODÓW SIATKARZY 2021

RM, jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie