Bundesliga: 1.FC Koeln pozostaje w elicie

Piłkarze 1.FC Koeln zdołali się utrzymać w niemieckiej ekstraklasie. W środę co prawda przegrali u siebie z Holstein Kilonia 0:1, ale w sobotnim rewanżu wygrali na wyjeździe aż 5:1 (4:1).

Ekipa z Kolonii zajęła 16. miejsce w tabeli Bundesligi i dlatego o utrzymanie musiała walczyć z trzecią drużyną zaplecza, w tym wypadku Holstein Kilonia, która jeszcze nigdy nie grała w najwyższej klasie rozgrywek.

Stratę z pierwszego meczu FC Koeln odrobiło już w trzeciej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Jonas Hector. Co prawda gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Jae-Sunga Lee, ale jeszcze przed przerwą drużyna z ekstraklasy zdobyła trzy gole. Z dwóch cieszył się Sebastian Andersson, a jednego dołożył Rafael Czichos. Wynik w 84. minucie ustalił Ellyes Skhiri.

Mistrzem Niemiec został Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie. Do 2. Bundesligi spadły drużyny Schalke 04 Gelsenkirchen i Werder Brema. Z kolei do elity wracają VfL Bochum i Greuther Fuerth.