Euro 2020: Wewnętrzny sparing kadry bez goli

Piłka nożna
Euro 2020: Wewnętrzny sparing kadry bez goli
fot. PAP
Przebywający na zgrupowaniu w Opalenicy piłkarze reprezentacji Polski w ramach treningu rozegrali wewnętrzny sparing.

Przebywający na zgrupowaniu w Opalenicy piłkarze reprezentacji Polski w ramach treningu rozegrali wewnętrzny sparing. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a nie wystąpili w nim. m.in. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Piłkarz Napoli w piątek wieczorem opuścił zgrupowanie i wyjechał do małżonki, która spodziewała się dziecka. Jak poinformował w sobotę przedpołudniem portal "Łączy nas piłka", państwo Zielińscy zostali właśnie rodzicami. Zieliński do kadry ma wrócić 2 czerwca, już po meczu towarzyskim z Rosją.

 

Przed południem w sobotę kadrowicze rozegrali wewnętrzy sparing. Sztab szkoleniowy podzielił ich na dwa zespoły, grano 3x20 minut, przy czym trzecia tercja rozgrywana była na zmniejszonym boisku i przy zmniejszonej liczbie zawodników (po ośmiu w polu). Gra mocno była podporządkowana ustaleniom taktycznym, więc brakowało spektakularnych akcji i przede wszystkim bramek. W trakcie spotkania urazu doznał Kacper Kozłowski, który musiał skorzystać z pomocy medycznej i przedwcześnie opuścił boisko.

 

W grze wewnętrznej nie wzięli udziału Paweł Dawidowicz oraz Maciej Rybus, którzy z powodu niegroźnych kontuzji mięśniowych wciąż trenują indywidualnie.

 

Zobacz także: Euro 2020: Kadrowiczów czekają szkolenia z sędzią i sesja dla UEFA

 

Po południu kadrowicze będą mieli bogaty program pozasportowy. Niewykluczone, że będą musieli wybrać pomiędzy oglądaniem finału Ligi Mistrzów Manchester City - Chelsea, a koncertem zespołu Golec uOrkiestra.

 

Zgrupowanie w Wielkopolsce potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - we wtorek z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

 

9 czerwca Biało-Czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

 

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

 

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie