Finał Ligi Mistrzów: Manchester City - Chelsea na żywo. Relacja i wynik online

Piłka nożna

Manchester City zagra w sobotę w meczu finałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów z Chelsea. Na stadionie Dragao w Porto zasiądzie 12 tys. kibiców z Wysp. Będzie to ósmy finał tych rozgrywek z udziałem drużyn z jednego kraju, a trzeci angielski. Relacja i wynik na żywo od godziny 21.00 na Polsatsport.pl.

Manchester City, dotychczas pozostający w cieniu lokalnego rywala - United, stanie przed szansą zdobycia po raz pierwszy Pucharu Europy. Chelsea wywalczyła to trofeum w 2012 roku.

 

"Jestem przekonany, że będziemy musieli cierpieć, żeby wygrać. To będzie mecz dynamiczny, 90 minut gry bez dominacji jednej z drużyn. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by to była najlepsza reklama futbolu" - powiedział trener drużyny z Manchesteru Pep Guardiola.

 

Zobacz także: Thomas Tuchel, człowiek, który odmienił Chelsea, drugi raz z rzędu zagra w finale LM

 

Na "cierpienie" przygotowany jest również szkoleniowiec "The Blues" Thomas Tuchel.

 

"Musimy być odważni, wspólnie cierpieć, zagrać z dużą jakością i wiarą w siebie. Czujemy tę wiarę. To dobre uczucie przed finałem" - podkreślił.

 

Na mogący pomieścić 50 tys. widzów Estadio de Dragao wejdzie ostatecznie 16,5 tys. osób. Oba kluby otrzymały po 6 tys. biletów dla swoich sympatyków.

 

Aby wejść na obiekt trzeba będzie okazać zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - PCR nie starszy niż ze środy, a antygenowy z piątku lub soboty.

 

Pierwotnie mecz miał być rozegrany w Stambule. UEFA przeniosła go do Porto z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w Turcji, która znalazła się na brytyjskiej "czerwonej liście" ze względu liczbę zakażeń koronawirusem.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Manchester City - Chelsea FC od godziny 21.00 na Polsatsport.pl.

BS, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie