Fortuna 1 Liga: ŁKS znokautowany! Miedź Legnica wraca do gry o awans

Miedź Legnica pokonała ŁKS Łódź 3:0.

W sobotnim arcyważnym meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Miedzi Legnica pokonała na własnym boisku ŁKS Łódź 3:0 i tym samym zbliżyła się do szóstego miejsca w tabeli, które umożliwia grę w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy.

ŁKS przed tym meczem znajdował się na piątej pozycji i w przypadku zwycięstwa mógł jeszcze realnie myśleć o czymś więcej niż grze w barażach. Łodzianie wygrali dwa poprzednie starcia ligowe i w pełni zmotywowani zawitali na Dolny Śląsk.

Legniczanie zdawali sobie sprawę, że tylko triumf pozwoli im jeszcze marzyć o przedłużeniu sezonu i awansie do strefy barażowej. Piłkarze Miedzi mieli przed sobotnią konfrontacją trzy punkty straty do szóstego Górnika Łęczna, który swoje spotkanie rozegra w niedzielę. Podopieczni Jarosława Skrobacza do ŁKS-u tracili natomiast osiem "oczek".

Pierwsza połowa nie dostarczyła goli, chociaż nie brakowało klarownych sytuacji stwarzanych przez oba zespoły. Dobrze jednak dysponowani byli bramkarze, a ponadto u piłkarzy jednej i drugiej drużyny szwankowała celność.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla gospodarzy, bowiem już w 49. minucie do siatki trafił Mehdi Lehaire, który wykorzystał fatalne wyprowadzenie piłki z własnej bramki przed zawodników ŁKS-u. Belg oddał precyzyjny strzał zza pola karnego.

W 67. minucie na placu gry zameldował się Patryk Makuch, który już sześćdziesiąt sekund później zapisał się na liście strzelców! Rezerwowy Miedzi wpadł w pole karne i na wślizgu oddał strzał, po którym futbolówka powoli zatrzepotała w siatce. Był to jego pierwszy kontakt z piłką.

ŁKS był kompletnie stłamszony po tych trafieniach. Goście popełniali proste błędy w postaci utraty piłki na własnej połowie. W 90. minucie takowa pomyłka kosztowała łodzian kolejnego gola, którego strzelił Krzysztof Drzazga. 25-latek popisał się efektownym uderzeniem głową.

Miedź w pełni zasłużenie odniosła zwycięstwo i tym samym przedłużyła swoje szanse na walkę w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy. Z kolei łodzianie stracili już praktycznie możliwość bezpośredniej promocji do elity.

Miedź Legnica - ŁKS Łódź 3:0 (0:0)
Bramki: Mehdi Lehaire 49, Patryk Makuch 68, Krzysztof Drzazga 90