Fortuna 1 Liga: Z 3:0 na 3:3! Remis w meczu Korony z Arką

Piłkarze Arki Gdynia.

Choć Korona Kielce prowadziła z Arką Gdynia już 3:0, ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Wszystko za sprawą niezwykle skutecznej gry gości w końcówce meczu,

Korona prowadziła do przerwy 2:0, a w drugiej połowie dorzuciła trzecie trafienie. Wynik otworzył Jakub Łukowski, drugiego gola strzelił Jacek Kiełb, a na 3:0 raz jeszcze trafił Łukowski. Jak się wydawało trzybramkowa przewaga nie wystarczyła do tego, żeby zgarnąć komplet punktów w meczu dwóch drużyn niedawno grających jeszcze w PKO BP Ekstraklasie.

W 73 minucie straty zmniejszył Michał Marcjanik. Dwie minut później bramkę na 2:3 zdobył Maciej Rosołek, a gola na wagę remisu strzelił Adam Deja. Spotkanie zakończyło się więc podziałem punktów. Arka zajmuje czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i jest na dobrej drodze do tego, żeby powalczyć o powrót do elity poprzez baraże.

Korona Kielce - Arka Gdynia 3:3 (2:0)
Bramki: Łukowski 28, 63, Kiełb 36 - Marcjanik 73, Rosołek 75, Deja 86